<p>ძალოსნობაში ევროპის ჩემპიონატამდე არც ისე დიდი დრო რჩება - ის ბულგარეთის დედაქალაქ სოფიაში აპრილში გაიმართება, ლაშა ტალახაძე კი რეკორდების გასაუმჯობესებლად ემზადება.</p><p>საქართველოს ძალოსანთა ნაკრები, გიორგი ასანიძის ხელმძღვანელობით, დუშეთში ემზადება. ექიმ გიორგი ჭინჭარაულის "ინსტაგრამიდან" ვიგებთ, რომ ტალახაძე 275 კილოგრამით ვარჯიშობს.</p><p><img src="pictures/artimages/original/bdfa8327ee43c623acc53e8ebe23e1e7.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="ტალახაძე ევროპის ჩემპიონატისთვის 275 კგ-ით ვარჯიშობს [PHOTO]" width="227" height="400" style="border: 0px;" /></p><p>2-გზის ოლიმპიურმა, მსოფლიოსა და ევროპის მრავალგზის ჩემპიონმა, არაერთი რეკორდის ავტორმა ლაშა ტალახაძემ (+109) პლანეტის საუკეთესო სპორტსმენობა 2021 წელს მეხუთედ მოიპოვა, სადაც ატაცში 225 კგ, აკვრაში - 267, ორჭიდის ჯამში კი 492 კგ დააფიქსირა.</p><p>შეგახსენებთ, ძალოსნობის საერთაშორისო ფედერაციამ (IWF) პარიზის 2024 წლის ოლიმპიური თამაშებისთვის წონითი კატეგორიები შეამცირა. შესაბამისად, ლაშას რეკორდების დამყარება ახლიდან მოუწევს.</p><p><p><p><p><br></p>
ცოტა დარჩა ,230 + 270 და იქნება ფანტასტიკური 500 კგ!წარმატებები ჩვენს სიამაყეს!
ღმერთმა ჯანმრთელობა მოგცეს და გაგამრავლოს ერის გასახარებლად !!!
შენ გაიხარე, ჩვენო სიამაყევ!