<p>საქართველოში საკმაოდ ძლიერი, 6.2 მაგნიტუდის მიწისძვრა დაფიქსირდა. საბედნიეროდ, ყველაფერი მშვიდობიანად დასრულდა და სოციალურ ქსელებში არაერთი ხუმრობა გავრცელდა.</p><p><img src="pictures/artimages/original/dae8e78b4be44754a665e8d6e968f2cf.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="ტალახაძეს მიწისძვრა "დააბრალეს" - სახალისო ამბავი" width="591" height="213" style="border: 0px;" /></p><p>ექიმი გიორგი ჭინჭარაული მსოფლიოს მრავალგზის ჩემპიონს, რეკორდსმენსა და 2 ოლიმპიური ოქროს მფლობელ ლაშა ტალახაძის შესახებ ხშირად საუბრობს. ამჯერად, მან ბიძგების შემდეგ დაწერა - "ლაშა! საიდან გადმოხტი?!"</p><p>პოსტს თავად ტალახაძე გამოეხმაურა:</p><p><img src="pictures/artimages/original/ff129fb3f81803cde9e045478e8be918.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="ტალახაძეს მიწისძვრა "დააბრალეს" - სახალისო ამბავი" width="591" height="197" style="border: 0px;" /></p><p>"ცოტა მაკლდა და მაგას მართლა გავაკეთებდი. მეხუთედან პირველზე პირდაპირი რეისით."</p><p>ქართველი ძალოსანი ახლა ევროპის ჩემპიონატისთვის ემზადება, რომელსაც ბულგარეთის დედაქალაქი სოფია უმასპინძლებს.</p><p><p><p><p><br></p>
ლაშა უძვირფასესო, შენ მსოფლიოს აზანზარებ და კიდევ მრავალჯერ იზამ მაგაგას, შენს წინაშე ტექტონიკური რყევებიც კი უძლურია!!!
წარმატებები ბუმბერაზო ქართველო!