<p>საერთაშორისო ოლიმპიური კომიტეტის (IOC) აღმასრულებელი საბჭოს გადაწყვეტილებით, პარიზის 2024 წლის ოლიმპიურ თამაშებზე ძალოსანთა ტურნირი ახალ წონით კატეგორიებში ჩატარდება.</p><p>კერძოდ, პარიზულ ფიცარნაგზე ძალოსანთა ასპარეზობები გაიმართება კაცთა ხუთ - 61, 73, 89, 102, +102 კილოგრამ წონით კატეგორიაში. ასევე ხუთ წონაში - 49, 59, 71, 81, +81 გამოვლენ ქალი ძალოსნებიც.</p><p>საგულისხმოა, რომ ტოკიოს ოლიმპიურ თამაშებზე ძალოსანთა შეჯიბრებები 7 წონით კატეგორიაში ჩატარდა, როგორც კაცებში, ისე ქალებში.</p><p>XXXIII ოლიმპიურ თამაშებს პარიზი 2024 წლის 26 ივლისი-11 აგვისტოს ჩათვლით უმასპინძლებს.</p><p>მოგეხსენებათ, ლაშა ტალახაძეს ოლიმპიური რეკორდების ახლიდან დამყარება მოუწევს, რადგანაც ის შეცვლილ წონით კატეგორიაში გამოვა.</p><p><strong></p><p>წყარო: საქართველოს ეროვნული ოლიმპიური კომიტეტი</p><p></strong> <p><p><p><br></p>
ლევან მაღლაკელიძე
აუფფფ, გოუჭირდება, ხო იცი.
ვა რა დონეა
ამერიკელები რა შუაში არიან შტანგის აწევასთან.
ბრეიგდანსი რომ იქნება ოლიმპიური სახეობა მერე ეს გადაწყვეტილება გიკვირთ.
?!
წონები შეცვალე შეცვალე, რეკორდების და წარსულის წაშლა რა უბედურებაა?! მაგათ თავს არ უნდა იყოს მდვიდობა, ჯანმრთელად არიან?!
dima
რამდენიც არ უნდა ცვალოთ მაგ წონითი კატეგორიები ,ამერიკელებს მაინც არაფერი ეშველებათ!))) აბა ძლიერები ყოფილიყვნენ ამ სახეობაში,რამეს თუ შეცვლიდნენ?!(((
nanka2002
ამათ საქმე გამოელიათ, თუ რა ჭირი სჭირთ? სულ ახლახანს არ შეცვალეს წონები? რის საფუძველზე ცვლიან ასე წარამარა.
ბს
შეჭამეს ტვინი უკვე! შემდეგი ოლიმპიადის პროგრამიდან რომ ამოიღეს სჯობია მაგაზე იფიქრონ და რაიმე ღონისძიება გაატარონ! გაზულუქებულები!