<p>ევროპის ძალოსნობის ფედერაციის მიერ ჩატარებული გამოკითხვის შედეგად, სადაც ხმის მიცემა ელექტრონულად მიმდინარეობდა, კონტინენტის მოსახლეობამ საუკეთესოდ ლაშა ტალახაძე ცნო!</p><p>ხმათა უმრავლესობით მსოფლიოს მრავალგზის უძლიერესი ძალოსანი ევროპაშიც საუკეთესოდ დასახელდა.</p><p>აღსანიშნავია, რომ ევროპის ფედერაციამ საუკეთესოთა გამოსავლენად გამოკითხვა პირველად ჩაატარა და ევროპის ჩემპიონატების 100 წლის იუბილეს დაამთხვია.</p><p>ლაშა ტალახაძეს ჯილდო ალბანეთში, ევროპის ჩემპიონატის გახსნის საიუბილეო ღონისძიებაზე გადაეცემა!</p><p>შეგახსენებთ, რომ ლაშა ტალახაძემ 2021 წელს ოლიმპიური, მსოფლიოსა და ევროპის ჩემპიონატები მოიგო და რეკორდებიც დაამყარა. სწორედ ამიტომ, გასაკვირი არცაა, რომ ის 2021 წლის საუკეთესო ძალოსნად აღიარეს!</p><p>გოგონათა შორის საუკეთესოდ რუმინელი ტომა ლორედანა აღიარეს.</p><p><strong>საქართველოს ძალოსნობის ეროვნული ფედერაცია</strong> <p><p><strong></p><p><p></strong> <p><p><p></p></p><br></p>