<p>ალბანეთში მიმდინარე ძალოსანთა საიუბილეო ევროპის ჩემპიონატის დასკვნით დღეს +109 კგ. წონით კატეგორიაში ლაშა ტალახაძემ ქომაგთა იმედები კვლავ გაამართლა, ატაცში 208/212/217 კგ. დაძლია და ოქროს მედლის მფლობელი გახდა.</p><p>ძალოსანმა აკვრაში დაძლეული 245 კილოგრამითაც ოქროს მედალი მოიპოვა. ასევე საუკეთესო იყო ორჭიდში მოგროვილი 462 კილოგრამითაც და კვარცხლბეკის უმაღლეს საფეხურზე დადგა!</p><p>პლანეტის უძლიერესმა ძალოსნასმა კონტინენტის ჩემპიონობა 3 ოქროს მედლით მოიპოვა!</p><p><p><p>ლაშა ტალახაძე 6-გზის ევროპის ჩემპიონია!</p></p></p><p><p><p> <p></p></p> <p><div id="_mcePaste" style="position: absolute; left: -10000px; top: 0px; width: 1px; height: 1px; overflow: hidden;"> <h1>ლაშა ტალახაძე 6-გზის ევროპის ჩემპიონია!</h1> </div></p><br></p>
ჟორა გაბრიჭიძე
რაღაც ცუდად ამცირებენ ეს სომხები ორჭიდის ჯამში სხვაობას, ძალიან მოუმატებიათ არ მომწონს მე ეს.
გია-გივი
სოფელ პარიზში ოლიმპიადაზე წასვლა ხარჯია,ამიტომ ორგანიზატორებმა,ოქროს მედალი ქალაქ საჩხერეში გამოგზავნონ.
ძაან მაგარი კაცი ხარ, ნამდვილი ქართველი! ვერ წარმოიდგენ როგორ გვახარებს შენი წარმატება განსაკუთრებით ემიფრანტებს, ასმაგად გახარებულები გამოვდივართ, ამაყები ქართული გენი რომ მსოფლიოში პირველია, პირველი! გილოცავ უფალი გიფარავდეს შენ და შენს ოჯახს.
რრრ
პირველად ვნახე ლაშას ვერ აწეული წონა, იმედია ეს ცუდის ნიშანი არაა, მინიმუმ 30 წლემდა ვერავინ უნდა გაგეკაროს ახლოს, ის სომეხი ლალალიანი გლახად გიტრიალებს.
გენაცვალე !!!
საქართველო
იმდენად მაგარი და საიმედო კაცი ხარ ვეღარც გბალეშიკობ ისე დარწმუნებული ვარ!
akaki
რავა სხვა შედეგს ელოდით?