<p>სოფიაში, ძალოსანთა ევროპის ჩემპიონატის გახსნის საზეიმო ცერემონიაზე, საქართველოს ნაკრების ლიდერი, ევროპის და მსოფლიოს 7-7-გზის და ოლიმპიური თამაშების ორგზის ჩემპიონი ლაშა ტალახაძე დააჯილდოეს.</p><p>მსოფლიოს არაერთგზის რეკორდსმენი ლაშა ტალახაძე ევროპის 2023 წლის საუკეთესო ძალოსნად დასახელდა. ძალოსნობის ევროპის ფედერაციამ (EWF) ლაშა ტალახაძე საუკეთესოდ სპორტულ ჟურნალისტთა საერთაშორისო ასოციაციის (AIPS) წევრთა გამოკითხვის შედეგად დაასახელა.</p><p>აღსანიშნავია, რომ ევროპის ჩემპიონატი პარიზის ოლიმპიურ თამაშებამდე ბოლო მნიშვნელოვანი შეჯიბრებაა და ოლიმპიური თამაშების სალიცენზიო დატვირთვაც აქვს.</p><p><p><p>საქართველოს ნაკრები ევროპის ჩემპიონატზე 12-კაციანი გუნდით იასპარეზებს, მათ შორის ორი ძალოსანი ქალთა ნაკრების წევრია.</p></p></p><p><p><p><strong>geonoc.org.ge</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong> <p></strong></p></p><br></p>