<p>რამდენიმე წუთში ბულგარეთის ევროპის ჩემპიონატზე ასპარეზობაში მძიმეწონოსნები ჩაერთვებიან, სადაც საქართველოს ნაკრებიდან 2 ძალოსანია წარდგენილი.</p><p>+109 კგ. წონითი კატეგორიის განაცხადში ლაშა ტალახაძე და ბაქარ თურმანიძე არიან, თუმცა შეჯიბრებაზე მხოლოდ ბაქარი გამოვა.</p><p>ძალოსნობის გულშემატკივარი მსოფლიოს უძლიერესი ძალოსნის, ლაშა ტალახაძის ასპარეზობას ელის, თუმცა საქართველოს ნაკრების სამწვრთნელო შტაბის გადაწყვეტილებით, ლაშა მიმდინარე ჩემპიონატს გამოტოვებს.</p><p>როგორც ნაკრების მთავარმა მწვრთნელმა გიორგი ასანიძემ განაცხადა, ლაშა ტალახაძე რეაბილიტაციას გადის და ამ ეტაპზე, ოლიმპიადისთვის რისკების მინიმუმამდე დაყვანის მიზნით, ლაშას ასპარეზობა გამოირიცხა.</p><p>მოგეხსენებათ, მიმდინარე ჩემპიონატი არის პარიზის ოლიმპიური თამაშების სალიცენზიო და რეგლამენტის თანახმად აუცილებელია სპორტსმენის აწონვა და სტარტზე გამოცხადება. ლაშა ტალახაძემ სწორედ ეს წესი დაიცვა.</p><p><p><p>წყარო: <strong>საქართველოს ძალოსნობის ეროვნული ფედერაცია</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong> <p></strong></p></p><br></p>
gpi
ხო , დოპინგი , ნარკოტიკები და საპონი მოუპარავს კიდევ ,,გასტრანომში " . დაგიწერეს რაც და წაიკითხე . თუ ვერ იგებ , არაა აუცილებელი ყველაფერზე კომენტარი აკეთო .
A.K.
დოპინგი ?
ქ. გ.
შედეგები https://en.wikipedia.org/wiki/2024_European_Weightlifting_Championships
ჰაალანი!
იმედია დოპინგი არაა!
რეზო
ჯერ კაით კი არა, კაი, შე უვიცკა. მერე ჩამოსხმაც ხარ და ყალიბიც. თუ გინდა პირადად მოგახსნება მაგასაც.
tobo
კაით რა ნუ პანიკობთ გასაგებათ წერია "მოგეხსენებათ, მიმდინარე ჩემპიონატი არის პარიზის ოლიმპიური თამაშების სალიცენზიო და რეგლამენტის თანახმად აუცილებელია სპორტსმენის აწონვა და სტარტზე გამოცხადება". ვახ რა ერი ვართ რა ეგრევე წყალში ჩაუყრით კაცს ყველაფერს ოდნავ თუ რამე ისე არ გააკეთა რაც ჩვენ გვინდა, ერთი ჩამოსხმა ვართ რა ყველა გინდა გრუზინი ვიყოთ გინდა პროევროპელი.