<p>ჩინეთის ქალაქ შანხაიში ჩატარდა საერთაშორისო ტურნირი "შანხაი ტროფი-2017" <br> ჩინეთის ქალაქ შანხაიში ჩატარდა საერთაშორისო ტურნირი "შანხაი ტროფი-2017", რომელშიც წარმატებით იასპარეზა ქართველმა მოციგურავე <strong>მორის ყვითელაშვილმა</strong>. მან რუსეთის, ყაზახეთის, ჩინეთისა და სხვა ქვეყნის მოციგურავეებთან ბრძოლაში მეორე ადგილი დაიკავა.</p><p>ყოველი ახალი სტარტი მორის ყვითელაშვილს მეტ დამაჯერებლობას და გამოცდილებას მატებს, კიდევ უფრო სრულყოფს მისი ახალი პროგრამების ტექნიკურ მახასიათებლებს. ამის დასტურად შანხაიში თავისუფალ ვარჯიშში 157,58 ქულის მიღებაც გამოდგება.</p><p>ქართველი სპორტსმენისათვის ეს ნამდვილად წარმატებული შედეგია, იმედიანი დასაწყისია მომავალი ევროპისა, მსოფლიოს ჩემპიონატების, განსაკუთრებით, ოლიმპიური თამაშების წინ.</p><p>ასევე მნიშვნელოვანია, რომ ამ ტურნირზე მსაჯობდა საერთაშორისო კატეგორიის ქართველი მსაჯი <strong>სალომე ჩიგოგიძე</strong>.</p><p><strong>LELO.GE</strong></p>