<p>მორის ყვითელაშვილმა ზამთრის XXIV ოლიმპიური თამაშების პირველ დღეს, 4 თებერვალს, მოციგურავეთა გუნდურ შეჯიბრებაზე (კაცები, მოკლე პროგრამა) 92.37 ქულით მე-4 ადგილი დაიკავა.</p><p><p><p>გამოსვლის შემდგომ მან კომენტარი გააკეთა:</p></p></p><p><p><p>"ცოტას ვნერვიულობდი, მაგრამ ჩემი გამოსვლით კმაყოფილი ვარ. თითქოს სხეული არ მემორჩილებოდა, თუმცა მივიღე ის შედეგი, რაც დავგეგმე. გადავხედავთ პროტოკოლს, ვნახავთ, თუ რა იყო შეცდომები და შემდეგისთვის გამოვასწორებთ.</p></p></p><p><p><p>როდესაც ოლიმპიურ სოფელში მოვედი, ყველა გაკვირვებული, გაფართოებული თვალებით იყურებოდა და გაოცებას ვერ მალავდნენ.</p></p></p><p><p><p>მეორედ ვარ ოლიმპიადაზე და აქაური ატმოსფერო ყოველთვის მმუხტავს. აქ თავს ძალიან კარგად ვგრძნობ.</p></p></p><p><p><p>რა თქმა უნდა, ჩემი მიზანი ინდივიდუალურშიც და გუნდურშიც მაქსიმუმის გაღებაა, შემდეგ კი ვნახოთ, რა შედეგი დადგება", - თქვა ყვითელაშვილმა.</p></p><br></p>
გუნდურში მოკლე პროგრამის დასრულების შემდეგ მგონი მხოლოდ პირველი ხუთეული აგრძელებს ბრძოლას. არა მგონია ქალების გამოსვლის შემდეგ ხუთეულში მოვხვდეთ. ახლა მეშვიდეზე ვართ ჯერჯერობით.