<p><p><p>ფიგურულ ციგურაობაში ფინეთის ესპოოში მიმდინარე ევროპის ჩემპიონატზე საქართველოს ნაკრებმა მოკლე პროგრამაში მისთვის საუკეთესო შედეგს მიაღწია. ანასტასია გუბანოვამ მოკლე პროგრამა უზადოდ შეასრულა, მსაჯებისგან საუკეთესო - 69.81 ქულა დაიმსახურა და 30 მონაწილეს შორის პირველი ადგილი დაიკავა.</p></p></p><p><p><p>ჩემპიონატის ფავორიტი, მსოფლიო ჩემპიონატის მოქმედი ვერცხლისმედალოსანი, ბელგიელი ლეონა ჰენდრიქსი, 67.85 ქულით მეორე ადგილით გავიდა თავისუფალ პროგრამაში.</p></p></p><p><p><p>"იდეალური გამოსვლა არ მქონდა, მაგრამ ყველაფერი გავაკეთე და სრიალით ვისიამოვნე. მოკლე პროგრამა უნდა დავივიწყო და ცივი გონებით თავისუფალზე და ჩემს სამუშაოზე უნდა ვიფიქრო", - ასპარეზობის შემდეგ აღნიშნა ანასტასია გუბანოვამ.</p></p></p><p><p><p>ერთი დღით ადრე "ესპოო მეტრო არენაზე" მოკლე პროგრამა შეასრულეს მორის ყვითელაშვილმა და ნიკა ეგაძემ.</p></p></p><p><p><p>ნაკრების ლიდერმა, ევროპის ჩემპიონატის ბრინჯაოს მედლის მფლობელმა ყვითელაშვილმა, 29 მონაწილეს შორის 70.55 ქულით მე-16 ადგილი დაიკავა. შედარებით უკეთ გამოვიდა ეგაძე, რომელმაც მისთვის კონტინენტის მეორე პირველობაზე მსაჯებისგან 72.96-ქულიანი შეფასება დაიმსახურა და მე-12 ადგილზე გავიდა.</p></p></p><p><p><p>აღსანიშნავია, რომ თავისუფალ პროგრამაში ასპარეზობისთვის 24 საუკეთესოს შორის მოხვედრა იყო საჭირო.</p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong>წყარო: საქართველოს ეროვნული ოლიმპიური კომიტეტი</strong></p></p><br></p>
ყინულზე ლამაზი ქალია,რომელიც თავისი ქალური მომხიბლაობით თვალსა და გულს იზიდავს.პროგრამა არ არის ძალიან რთული,მაგრამ სწორედ ამ ქალური მომხიბლაობით და ელემენტების დახვეწილი შესრულებით აღწევს სასურველ მიზანს.იმედი მაქვს ნებისმიერ პროგრამაშიც სრულყოფილად ისრიალებს და გაგვახარებს. თბილისში ახალი საციგურაო დარბაზი გაიხსნა,მაგრამ ის არ არის საერთაშორისო სტანდარტების შესაბამისი ზომისა და ამიტომ ,საქართველოში ჩვენი სპორტსმენების მომზადება,სრულყოფილად,ჯერაც ვერ მოხერხდება.ვფიქრობ,სტანდარტული ზომის დარბაზის აშენება,იმდენ თანხებს დაუზოგავს სამინისტროს,უცხოეთში სპორტსმენების და მათი მწვრთნელების შენახვისაგან,რომ საკმაოდ მცირე დროში,გადაფარავს,მის მშენებლობაზე გაწეულ ხარჯებს და სპორტის ეს სახეობაც,გაცილებით უფრო მასობრივი გახდება საქართველოში.