<p><p><p>საერთაშორისო ოლიმპიური კომიტეტის ოლიმპიური სოლიდარობის პროგრამული დაფინანსებით, საქართველოს ეროვნული ოლიმპიური კომიტეტის მხარდაჭერით და საქართველოს ფიგურული ციგურაობის ფედერაციის ორგანიზებით, თბილისში ჩატარდა მწვრთნელთა ტექნიკური კურსები.</p></p></p><p><p><p>სემინარის ფარგლებში, კურსების მონაწილეები საქართველოს ფიგურული ციგურაობის ფედერაციის პრეზიდენტთან, მარიამ გიორგობიანთან და მოწვეულ ექსპერტთან ერთად იმყოფებოდნენ საქართველოს ეროვნულ ოლიმპიურ კომიტეტში, სადაც სტუმრებს უმასპინძლა სეოკ-ის გენერალურმა მდივანმა ემზარ ზენაიშვილმა.</p></p></p><p><p><p>სეოკ-ის გენერალურმა მდივანმა მისასალმებელი სიტყვით მიმართა სტუმრებს, ისაუბრა აღნიშნული პროგრამის მნიშვნელობაზე, საქართველოში ფიგურული ციგურაობის წარმატებების შესახებ და წარმატებები უსურვა თითოეულ მონაწილეს სამომავლო საქმიანობაში.</p></p></p><p><p><p>შეხვედრის დასასრულს, სტუმრებმა დაათვალიერეს ახალი ოლიმპიური მუზეუმი.</p></p></p><p><p><p>საქართველოს ფიგურული ციგურაობის ფედერაცია თავისი საქმიანობის ფარგლებში მწვრთნელ-მასწავლებელთა პროფესიული უნარ-ჩვევების განვითარებისა და კვალიფიკაციის ამაღლების მიზნით აქტიურად ახორციელებს მათ მხარდამჭერ ტრენერ-პროგრამებსა და საკვალიფიკაციო სემინარებს, რომელთა ძირითადი მიზანი რეგიონალური თანამშრომლობის განვითარება და იმ ტექნიკური წესების და რეგულაციების გაცნობა-გაზიარებაა, რომლებიც შესაბამისობაშია საერთაშორისო საციგურაო კავშირის მოთხოვნებთან.</p></p></p><p>ამ მიზნით, მიმდინარე წლის 16 ოქტომბრიდან 20 ოქტომბრის ჩათვლით თბილისში ჩატარდა მოქმედ მწვრთნელ-მასწავლებლებისთვის მწვრთნელთა ტექნიკური კურსები, რომლებსაც უძღვებოდა საერთაშორისო კატეგორიის მოწვეული სპეციალისტი, 35-წლიანი გამოცდილებით, ქალბატონი შანეტ ფოლე. <p><p> <p><p>აღნიშნული კურსები ითვალისწინებდა როგორც თეორიულ ნაწილს, ასევე, ,,Ice Arena Acadey”-ის ყინულის მოედანზე პრაქტიკულ მეცადინეობებს.</p></p></p><p><p><p>მწვრთნელთა ტექნიკური კურსების დასრულების შემდეგ 24 მონაწილეს საერთაშორისო ოლიმპიური კომიტეტის სერტიფიკატები გადასცა სეოკ-ის გენერალურმა მდივანმა ემზარ ზენაიშვილმა.</p></p></p><p><p><p><strong>წყარო: საქართველოს ეროვნული ოლიმპიური კომიტეტი</strong></p></p> </p></p><br></p>