<p>მსოფლიოს ჩემპიონატი. III დივიზიონი: საქართველოს ნაკრებმა თუ ტაივანს სძლია, პირველ ადგილზე გადის <br> სამხრეთ აფრიკაში მიმდინარე მსოფლიოს ჩემპიონატის მე-3 დივიზიონში საქართველოს ჰოკეისტთა ნაკრებმა სტარტზე მოპოვებული ზედიზედ სამი გამარჯვების შემდეგ მასპინძელთა ეროვნულ გუნდთან დასანანი მარცხი განიცადა 2:4.</p><p>ანგარიში მე-5 წუთზე ოლივერ ობოლგოგიანმა გახსნა, მაგრამ შემდეგ მასპინძლებმა ორი შაიბა გაიტანეს და პირველი პერიოდი 2:1 დასრულდა.</p><p>მეორე პერიოდში ობოლგონიანმა ანგარიში გაათანაბრა, ხოლო მესამე პერიოდში სამხრეთაფრიკელებმა ჯერ მესამე შაიბა გაიტანეს, მერე საქართველოს ნაკრების თავდამსხმელმა მეკარესთან პირისპირ გასვლა ვერ გამოიყენა, ბოლოს ჩვენს გუნდს რიცხობრივი უპირატესობა ჰქონდა, მაგრამ შაიბა საკუთარ კარში მიიღო.</p><p>ამ სამწუხარო წაგების გამო სატურნირო მდგომარეობა ძალიან დაიძაბა: საქართველოს, ბულგარეთსა და თურქეთს 9-9 ქულა აქვთ და 22 აპრილს ბოლო ტურში ჩვენი ნაკრები ტაივანს ხვდება. პარალელურ მატჩში ერთმანეთს თურქეთი და ბულგარეთი ეთამაშებიან.</p><p>ტურნირის რეგლამენტის მიხედვით, თუ ორმა ან მეტმა გუნდმა ქულების თანაბარი რაოდენობა დააგროვა, უპირატესობა ურთიერთშეხვედრებში მიღწეულ შედეგს ენიჭება. ასე რომ, ტაივანის დამარცხების შემთხვევაში, საქართველოს ნაკრები პირველ ადგილს დაიკავებს.</p>