<p>28-29 ივნისს ჩეხეთის დედაქალაქმა პრაღამ ჭაბუკებს, იუნიორებს, ახალგაზრდებსა და ქალთა შორის კონტაქტურ კარატეში ევროპის 2019 წლის ჩემპიონატს უმასპინძლა, სადაც წარმატებულად იასპარეზა საქართველოს ნაკრებმა.</p><p>ჩვენმა გუნდმა, რომელიც ტურნირზე 15 სპორტსმენით იყო წარმოდგენილი, 4 ოქროსა და 1 ვერცხლის მედალი მოიპოვა. ჭაბუკ ვაჟთა შორის გუნდურ ჩათვლაში საქართველოს ნაკრები პირველ ადგილზე გავიდა.</p><p>ოქროს მედლებს <strong>ოთარ ესიტაშვილი</strong> (80-85 კგ, ახალგაზრდა მამაკაცთა შორის), <strong>ლაშა ბაბუაძე</strong> (70-75 კგ, იუნიორ ვაჟთა შორის), <strong>შოთა შუბითიძე</strong> (60-65 კგ, 16 წლამდე ვაჟთა შორის), <strong>დავით მსხალაძე</strong> (+75 კგ, 16 წლამდე ვაჟთა შორის) დაეუფლნენ, ხოლო ვერცხლის მედლის მფლობელი <strong>ვასიკო ლომსაძე</strong> (65-70 კგ, ახალგაზრდა მამაკაცთა შორის) გახდა.</p><p><p><p><strong>მომზადებულია Sportstat.gov.g-ის მიხედვით</strong></p><p><br></p>