<p>თბილისის სპორტის სასახლეში საქართველოს ხელბურთელთა ნაკრებმა საერთაშორისო ტურნირის გამარჯვებული გახდა.</p><p>საქართველოს ნაკრებმა დასკვნით ტურში ფინეთი ანგარიშით 21:19 დაამარცხა.</p><p>მეორე მატჩში იტალიამ საქართველოს ახალგაზრდულ ნაკრებს 40:28 სძლია და მეორე ადგილი დაიკავა. მესამეზე ფინელები გავიდნენ.</p><p><strong><em>იტალია - საქართველო (ახალ.) 40:28</em></strong></p><p>იტალია: პოსტონია, ფერანტე, ფოვიო, პარიზინი- 8, ზონერერი- 7, რადოვჩიჩი- 7, ბულძამინი- 5, დოლდანი- 3, მორეტი- 3, არჩიერი- 2, სპერტი- 2, სკატარი- 1, ვენტური- 1, მაიონე- 1, ტურკოვიჩი, მაროკი,</p><p>ახალგაზრდული: ცინცაძე, ხანდოლიშვილი, სილაგაძე- 1, მიქავა- 7, ყორიაული- 7, ბულბულაშვილი- 5, ზარნაძე- 2, გიორგაძე- 2, გოგოლაძე- 1, დოლმაზაშვილი- 1, ხაჟომია- 1, აბრამიშვილი- 1, ბაინაზიშვილი, ნიაზაშვილი, კუხალაშვილი, ცისკარიშვილი.</p><p>მსაჯები: ნიკა კევლიშვილი, თამაზ კევლიშვილი (თბილისი).</p><p><strong><em>საქართველო - ფინეთი 21:19</p><p></em></strong>საქართველო: თევზაძე, ი. დიხამინჯია, ჩიქოვანი- 7, რუსტამოვი- 4, ცხოვრებაძე- 4, სტურუა- 3, მსხვილიძე- 2, ლაპიაშვილი- 1, დიხამინჯია, დათუკაშვილი, ჭანტურია, იობაშვილი, ქათამაძე (ხარაიშვილი - კალანდაძე, გოგავა).</p><p>ფინეთი: ლაიტინენი, მაკელა, კილშტედტი- 5, რონბერგი- 3, ბრომანი- 2, სუნდბერგი- 2, სიურიალა- 2, გრანლუნდი- 2, მარტინი- 1, ფორსი- 1, გრიპენბერგი- 1, კოლიონენი, შომანი, უდი, ალგრენი, ვოუტილაინენი.</p><p>მსაჯები: ინა ჭკუასელი (თბილისი), გელა გველესიანი (წყალტუბო).<br></p>