<p><p><p>მაკედონიის ჩემპიონატში ქართველების კლუბმა, პრილეპმა სტუმრად ფრედ, 25-25 ითამაშა ტიკვეშთან. ქულის მომტანი გოლი 9-მეტრიანიდან გაიტანა მირიან გავაშელიშვილმა.</p></p></p><p><p><p>ჩემპიონატი პანდემიის გამო ერთი თვით იყო შეწყვეტილი. პრილეპმა პირველი ტაიმი 10-12 წააგო, მეორეში კი უფრო ჩამორჩა. 50 წუთის შემდეგ მასპინძლები 23-18 იგებდნენ. ამ მომენტისთვის რეზო ჭანტურიას 5 გოლი ჰქონდა გატანილი, ხაზეინ რუსტამოვს - 3.</p></p></p><p><p><p>ბოლო 10 წუთში კი თამაშის გმირად საქართველოს ახალგაზრდული ნაკრების წევრი, 20 წლის მირიან გავაშელიშვილი იქცა. მან 4 გოლი გაიტანა, ორჯერ დაიყვანა სხვაობა მინიმუმამდე, მეკარე ზურაბ ცინცაძემ კი რამდენიმე რთული ბურთი მოიგერია.</p></p></p><p><p><p>მიუხედავად ამისა, პრილეპი მინც განწირული იყო წასაგებად. ბოლო შეტევისთვის გუნდს ნახევარი წუთი ჰქონდა, მაგრამ ბურთის გათამაშება ვერ მოხერხდა და 60 წუთის ამოწურვის შემდეგ პრილეპს ერგო მხოლოდ 9- მეტრიანი, რომელიც გავაშელიშვილმა დაარტყა: ცოცხალ კედელს ქვემოდან გაუძვრინა და შორეულ კუთხეში გაიტანა - 25-25.</p></p></p><p><strong>(7 რუსტამოვი, 23 ჭანტურია, 34 გავაშელიშვილი, 77 ცინცაძე)</strong></p><p><p><p>პრილეპს 4 თამაშიდან 2 მოგება და 1 ფრე აქვს და 7-გუნდიან ჯგუფში მესამე ადგილზეა. ორწრიანი ტურნირის შემდეგ ჩემპიონობისა და ევროტურნირების საგზურებისთვის ბრძოლას ორი ჯგუფიდან სწორედ 3-3 გუნდი აგრძელებს.</p></p></p><p>22 ოქტომბერი.<strong> ტიკვეში - პრილეპი 25-25</strong></p><p><p><p>პრ: ცინცაძე - ჭანტურია 5, შოკოსკი 5, გავაშელიშვილი 4, რუსტამოვი 3, ტრაიკოსკი 3, პავლოვი 2, ამზოკი 1, კარაფილოსკი 1, ბიკოსკი 1</p></p></p><p><strong>მაკედონია</strong><strong>, </strong><strong>სუპერლიგა</strong><strong> (მოგება 3 ქულა, ფრე 1, წაგება 0. </strong>3-3 საუკეთესო გადი მეორე ეტაპზე<strong>)</strong></p><p><p><p><strong>B ჯგუფი:</strong> ბუტელ სკოპიე 12 ქულა (4 თამაში), მეტალურგი 9 (3), პრილეპი 7 (4), პელისტერი 6 (5), ტიკვეში 4 (5), მლადოსტი 3 (4), რაბოტნიჩკი 0 (3) - <strong>A ჯგუფი:</strong> ოჰრიდი 6 (2), პროლეტი 6 (2), სტრუგა 6 (2), სტრუმიცა 3 (3), რადოვიში 3 (3), კისელა ვოდა 0 (2), კლუბ-7 0 (2)</p></p></p><p><strong>geohandball.ge</strong></p><p><strong> </strong> <p><br></p>