<p>საქართველოს ნაკრების შეკრება 26 დეკემბრიდან დაიწყება. ევროპის 2024 წლის ვაჟთა ჩემპიონატის შესარჩევ რაუნდში საქართველოს მეტოქე ფინეთის ნაკრებია, რომელსაც ორმატჩიან პლეი-ოფში ვეთამაშებით.</p><p>ჩვენი ნაკრები პირველ შეხვედრას 5 იანვარს თბილისში, ოლიმპიურ სასახლეში, მეორეს კი 9 იანვარს სტუმრად გამართავს. ორმატჩიან დუელში გამარჯვებული გუნდი ევროპის ჩემპიონატის დასკვნით შესარჩევ ეტაპზე, ჯგუფში გადაინაცვლებს.</p><p>საქართველოს ნაკრების მოთამაშეები 26 დეკემბერს შეიკრიბებიან, 27 დეკემბრიდან კი ინტენსიური სავარჯიშო პროცესი დაიწყება.</p><p><p><p>როგორც ცნობილია ჩვენს გუნდს ტრავმის გამო ნიკოლოზ კალანდაძე გამოაკლდება, კითხვის ნიშნის ქვეშაა ხაზეინ რუსტამოვის თამაშიც. ნაკრების შემადგენლობას და შეკრების სხვა დეტალებს ახლო მომავალში შემოგთავაზებთ.</p></p></p><p><p><p><strong>geohandball.ge</strong></p></p></p><p><p><p> <p></p></p><br></p>