<p><p><p>ჩვენი ეროვნული ნაკრები გუშინ, გამთენიისას, შვეიცარიის დედაქალაქ ბერნში გაემგზავრა, სადაც, როგორც მოგეხსენებათ, 12 ოქტომბერს, შვეიცარიის ეროვნულ ნაკრებს დაუპირისპირდება.</p><p>გუნდი სასტუმროში დაბინავდა და მოგვიანებით პირველი ვარჯიშიც გამართა. ხვალ კი, თბილისის დროით 20:00 საათზე, Mobiliar Arena-ზე მატჩიც აიღებს სტარტს.</p></p></p><p><p><p>ტიტე კალანდაძემ ამ და 16 ოქტომბერს თბილისში, უნგრეთის ეროვნულ ნაკრებთან გასამართი შეხვედრებისთვის შემდეგ ხელბურთელებს უხმო:</p></p></p><p><p><p><strong>მეკარეები:</strong> ზურაბ ცინცაძე (პრილეპი, მაკედონია); დავით ნიქაბაძე (ვოლგოგრადი, რუსეთი); დიმა სილაგაძე (სტუ, თბილისი)</p></p></p><p><p><p><strong>უკანახაზელები:</strong> მირიან გავაშელიშვილი (პრილეპი); თეიმურაზ ორჯონიკიძე (კოკსი, ფინეთი); ირაკლი კბილაშვილი (სუჩავა, რუმინეთი); ნიკოლოზ კალანდაძე (შამბერი, საფრანგეთი); ზურაბ გოგავა (ლუბენაუ, გერმანია); გიორგი ცხოვრებაძე (მონპელიე, საფრანგეთი); ზურიკო სიმონია (ქუთაისი 2015);</p></p></p><p><p><p><strong>წინახაზელები: </strong>ჰაზეინ რუსტამოვი (ოჰრიდი, მაკედონია); გიორგი დიხამინჯია (ლუბენაუ, გერმანია); ერეკლე არსენაშვილი (პუენტე ჟენილი, ესპანეთი); ირაკლი გოგოლაძე (ბსბ, ბათუმი); გიორგი ლაპიაშვილი (ბსბ); ზურაბ აბრამიშვილი(ბსბ);</p></p></p><p><p><p>შეხვედრისთვის თვალის მიდევნება პირდაპირ ეთერში ehftv.com-ზე ავტორიზაციის შემდგომ შეგეძლებათ.</p></p></p><p><p><p><strong>geohandball.ge</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong> </strong> <p></p></p><br></p>