<p><p><p>საქართველოს ეროვნული ნაკრები რუმინეთის დედაქალაქ ბუქარესტში გაემგზავრა, სადაც ეროვნული ნაკრების კვირეულის ფარგლებში CSM Bucuresti-ს დაუპირისპირდება. მატჩი ხვალ, თბილისის დროით 21:00 საათზე დაიწყება.</p></p></p><p><p><p>ტიტე კალანდაძემ შეკრებაზე შემდეგ ხელბურთელებს უხმო:</p></p></p><p><p><p><strong>მეკარეები: </strong>ზურაბ ცინცაძე (KS Azoty-Puławy, პოლონეთი); დავით ნიქაბაძე (ვოლგოგრადი, რუსეთი);</p></p></p><p><p><p><strong>მოთამაშეები:</strong> ზურაბ გოგავა (კოტბუსი, გერმანია); მირიან გავაშელიშვილი (მეტალოპლასტიკა, სერბეთი); ირაკლი კბილაშვილი (პოტაისა ტურდა, რუმინეთი); გიორგი ცხოვრებაძე (გუმერსბახი, გერმანია); ზურიკო სიმონია (ქუთაისი 2015); გიორგი არეშიძე (სტუ-პეგასი); დავით გრიშიკაშვილი (კოტბუსი, გერმანია); გიგა მელიავა (სტუ-პეგასი)</p></p></p><p><p><p>ერეკლე არსენაშვილი (პუენტე ჟენილი, ესპანეთი); ჰაზეინ რუსტამოვი (ისკრა, ბოსნია-ჰერცეგოვინა); ზურაბ აბრამიშვილი (ბსბ); ირაკლი გოგოლაძე (ბსბ, ბათუმი); გიორგი ლაპიაშვილი (ბსბ); გიორგი დიხამინჯია (ლოვოსიცე, ჩეხეთი)</p></p></p><p>ოფიციალური პირები:</p><p>ტიტე კალანდაძე - მთავარი მწვრთნელი</p><p>შოთა თევზაძე - მწვრთნელი</p><p>მერაბ მეტრეველი - გუნდის უფროსი</p><p>იური გოგიაშვილი - მენეჯერი</p><p><p><p>ლევან კაკუშაძე - ექიმი</p></p></p><p><p><p>შეგახსენებთ, რომ საქართველოს ეროვნული ნაკრები 2024 წლის ევროპის ჩემპიონატზე იასპარეზებს, სადაც E ჯგუფში შვედეთს, ნიდერლანდებს და ბოსნია ჰერცეგოვინას დაუპირისპირდება.</p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong>მომზადებულია საქართველოს ხელბურთის ფედერაციის "ფეისბუქის" გვერდის მიხედვით</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong> </strong> <p></p></p><br></p>