<p><p><p>sputnik-abkhazia-ს ინფორმაციით, UFC-ის ყოფილი ჩემპიონი, ლეკი ხაბიბ ნურმაგომედოვი 1-ელ ივნისს, ბავშვთა დაცვის საერთაშორისო დღეს, ოკუპირებული აფხაზეთის ქალაქ სოხუმში მასტერკლასს გამართავს.</p></p></p><p><p><p>როგორც გამოცემას საბრძოლო კლუბ "წმინდა გიორგის" დამფუძნებელმა თეიმურაზ გერგედავამ უთხრა, ხაბიბი ახალგაზრდა სპორტსმენების შეკითხვებს უპასუხებს. ღონისძიებაზე აფხაზეთისა და რუსეთის ახალგაზრდა ლიდერები გამოვლენ.</p></p></p><p><p><p>მოგეხსენებათ, ანტისაოკუპაციო კანონის დარღვევის შემთხვევაში, ანუ, თუ მებრძოლი აფხაზეთში რუსეთის გავლით ჩავა, ხაბიბ ნურმაგომედოვი საქართველოს ცენტრალური ხელისუფლების მიერ კონტროლირებად ტერიტორიაზე ვერ შემოვა.</p></p></p><p><p><p> <p><p></p></p><br></p>
buba
ვინმეს ეჭვი ეპარება რო რუსეთის გავლით არ ჩავა აფხაზეთში? ეგ ოქტაგონზეა "მაგარი" თორე აბა გაბედოს და რამე ისე არ გააკეთოს, კრემლს რო არ მოეწონოს.
მაო ძებუნი
ხაბიბის კაცობის რა გითხრა, და ჩეჩნებმა არანაკლები ებრძოლეს რუსებს. აფხაზეთში ვინც ჩვენ გვებრძდა ის ჩეჩნები კიდევ სახლში რომ დაბრუნდნენ რუსების მხარეზე გადავიდნენ ბოლო კაცამდე. ასე რომ ჩეჩნებს თავი დაანებე, ხაბიბი კიდევ ჩეჩენი არ არის, დაღესტნელია ვიღაც გაურკვეველი ეროვნების (დაღესტანში ასობით მცირე ერია, და ერთი ერი არ გეგონოს.