<p>16 იანვარს, ლას-ვეგასში, UFC-ის მორიგ ღონისძიებაზე, გიგა ჭიკაძე კელვინ კატართან მსაჯების ერთსულოვანი გადაწყვეტილებით დამარცხდა. გუშინ, 17 იანვარს, გიგას მამამ საკუთარი “ფეისბუქგვერდის" მეშვეობით ქართველ გულშემატკივარს მიმართა:</p><p>“მადლობა ჩემს საქართველოს და ქართველ ხალხს გიგას მხარდაჭერისთვის! მადლობა ემიგრანტებს და მადლობა ყველას, ვინც გულშემატკივრობთ გიგას! ასევე მადლობა საქართველოს საკონსულოს ამერიკაში და პირადად ჩვენს კონსულს აშშ-ში ლევან ბერიძეს თანადგომისთვის და გულშემატკივრობისთვის! ასევე დიდი მადლობა ჩვენს სასიქადულო სპორტსმენებს, განსაკუთრებით, ზაზა ფაჩულიას, თავისი ოჯახით, მერაბ დვალიშვილს და ზვიად ლაზიშვილს თანადგომისთვის!</p><p>ახლა კი რაც შეეხება გიგას, ნათქვამია, რაც არ გვკლავს, გვაძლიერებსო. გიგა უკეთ არის, ორ დღეში გვეცოდინება MRE-ს პასუხი თავზე. ყველაფერი კარგად ჩაივლის, გიგა დაბრუნდება უფრო ძლიერი და ქამარსაც ჩამოგვიტანს! მადლობა ყველას, თუნდაც იმ გულშემატკივარს, ვინც გვაკრიტიკებს! ჩვენ ერთნი ვართ და ერთ საქმეს ვაკეთებთ საქართველოს ძლიერებისთვის!</p><p>მადლობა ჩემს მეგობრებს! მიყვარხართ!” - წერს სპორტსმენის მამა.</p><p><p><p><br></p>