<p><p><p>დღეს, 16 მარტს, სოციალურ ქსელში გავრცელდა ვიდეო, სადაც ილია თოფურიამ პედი პიბმბლეტთან იჩხუბა.</p></p></p><p><p><p>"მე შენ გაგაფრთხილე! ეს არის შედეგი, როდესაც მე და ჩემს ქვეყანას პატივს არ გვცემ. დამინახე და მოსალმება გინდოდა, რადგან შარვალში ჩაისვარე. მადლობა გადაუხადე ჩემს გუნდს, რომ უკან გამწიეს, თორემ თავს მოგაძრობდი. ეს არ არის "ტვიტერი", ეს რეალური ცხოვრებაა" - წერს ილია.</p></p></p><p><p><p>ამასთან ერთად გეტყვით, რომ ილია 19 მარტს, UFC-ის მორიგ ღონისძიებაზე, ბრიტანელ ჯეი ჰერბერტს დაუპირისპირდება.</p></p></p><p><p><p><strong>მომზადებულია mmajunkie-ს მიხედვით</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong> </strong> <p></p></p><br></p>
"აბონ"
თითქმის მთელი მსოფლიო მაგ წარაკუების ენაზე ლაპარაკობს ან ცდილობს.... მსოფლიოში უდიდესი ტერიტორიის მქონე იმპერია წარაკუობით შექმნეს და წარაკუობით აქვთ გავლენა მთელ მსოფლიოზე.
"სცემა" ცოტა გადაჭარბებული მგონია...თუმცა ამ ბრიტანელის სახელი "პედი", ალბათ სრული სახელის შემოკლებული ვარიანტია.
გიორგი!სწორია "თოფურიამ პედი პიმბლეტი სცემა"
ბრავო ილია! ასეა, ყველამ ნახოს თუ რა ელის, ვინც სამშობლოს და ენას შეგვიგინებს!
ლიბერასტებსს არ მოსწონთ "გრუზინობა", მაგაზე მადარდეთ. თემო.
ვენაცვალე, ილია თოფურიასნაირ "გრუზინებს" ვისაც არ მოგწონვართ "გრუზინები" ამ ჩემს ფეხებს.
შენი ქვეყნის, ოჯახის სიყვარული და მისი დაცვა ყველაზე დიდი პასუხისმგებლობაა, რაც კი ადამიანს გააჩნია.
არასდროს და არავისგან არ მომწონს,რინგის თუ ოქტაგონის გარეთ გულზე მუშტის ბრაგუნი და ვინმეს შეურაცხყოფა,მათ შორის არც ილიასგან,მაგრამ მან სამშობლო შეუგინა და ღირსი იყო.შეგრჩეს ილო,ეგ მარჯვენა!საწყენია,რომ მხოლოდ ერთი მოასწარი და მართლა ვერ სცემე!იმედი მაქვს,მალე ჩემპიონობისთვისაც იბრძოლებ და გაიმარჯვებ.
აი მასეეე ჯიგარი ხარ! ამ წარაკუა ბრიტანელებმა არ იციან ქართული კავკასიური სული!