<p>12 სექტემბერს, სასტუმრო "ჰუალინგში" მოჭადრაკეთა მსოფლიოს თასის გათამაშების მე-4 წრის პირველი ტურის ორთაბრძოლები გაიმართა <br> 12 სექტემბერს, სასტუმრო "ჰუალინგში" მოჭადრაკეთა მსოფლიოს თასის გათამაშების მე-4 წრის პირველი ტურის ორთაბრძოლები გაიმართა.</p><p><strong>ბაადურ ჯობავა</strong> შავი ფიგურებით ეთამაშებოდა ვესლი სოს (აშშ), რომელიც მსოფლიო რეიტინგის პირველ ათეულში შედის. 39-ე სვლამდე მეტოქეებმა უპირატესობას ვერ მიაღწიეს და დაზავდნენ.</p><p>ასევე ყაიმზე შეთანხმდნენ: ბუ სიანჭი (ჩინეთი)-პიოტრ სვიდლერი (რუსეთი), მაქსიმ ვაშიე-ლაგრავი (საფრანგეთი)-ალექსანდრ გრიშჩუკი (რუსეთი), დანიილ დუბოვი (რუსეთი)-ლევონ არონიანი (სომხეთი), რიჩარდ რაპორტი (უნგრეთი)-ევგენი ნაიერი (რუსეთი), ვან ჰაო (ჩინეთი)-დინ ლიჟენი (ჩინეთი).</p><p>ვასილი ივანჩუკმა (უკრაინა) ქართველების სიძე (დიდოსტატ <strong>სოფიკო გურამიშვილის</strong> მეუღლე) ანიშ გირი (ჰოლანდია) დაამარცხა, ხოლო ვლადიმირ ფედოსეევმა (რუსეთი) მაქსიმ როდშტეინს (ისრაელი) გააჩერებინა საათი.</p><p>დღეს, 13 სექტემბერს, საპასუხო პარტიები გაიმართება.</p><p><strong>ყოველდღიური სპორტული გაზეთი "ლელო"</strong></p>