<p>17 აპრილს სასტუმრო "ბილტმორში" "ბათუმი 2018"-ის ოფიციალური წარდგენა გაიმართა.</p><p>წლეულს, 23 სექტემბრიდან 6 ოქტომბრამდე, ბათუმი მსოფლიოს 43-ე საჭადრაკო ოლიმპიადას უმასპინძლებს.</p><p>სპორტის ამ დღესასწაულზე საქართველოს 189 ქვეყნის 4 ათასამდე წარმომადგენელი ეწვევა.</p><p>შეჯიბრების მნიშვნელობაზე ილაპარაკეს საქართველოს კულტურისა და სპორტის მინისტრმა მიხეილ გიორგაძემ, აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის თავმჯდომარე ზურაბ პატარაძემ, ევროპის საჭადრაკო კავშირის პრეზიდენტმა ზურაბ აზმაიფარაშვილმა, საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის თავკაცმა გიორგი გიორგაძემ, მსოფლიოს და საჭადრაკო ოლიმპიადების არაერთგზის გამარჯვებულმა, ოლიმპიადის კეთილი ნების ელჩმა ნონა გაფრინდაშვილმა.</p><p>ღონისძიებას ესწრებოდნენ ინდოელი მსოფლიოს ექსჩემპიონი ვიშვანათან ანანდი და ფიდეს პრეზიდენტის მოვალეობის შემსრულებელი გეორგიოს მაკროპულოსი (საბერძნეთი), ასევე, სამთავრობო სტრუქტურებისა და საქართველოში აკრედიტებული დიპლომატიური კორპუსის წარმომადგენლები, სახელოვანი მოჭადრაკეები, ვეტერანი ქართველი სპორტსმენები, ოლიმპიური ჩემპიონები, ეროვნული ოლიმპიური კომიტეტისა და სპორტის სხვადასხვა ფედერაციის პრეზიდენტები. სტუმარ-მასპინძლებმა საგანგებოდ ამ დღისთვის დამზადებული ფოტოგამოფენა დაათვალიერეს.</p><p>(იბეჭდება მცირე ცვლილებით)</p><p><strong>ყოველდღიური სპორტული გაზეთი "ლელო"</strong></p><p><br></p>