<p><span style="font-size: x-small;"><em>ფოტოს ავტორი: ერკან ბარისი</em></span></p><p>2 ოქტომბერს ბათუმს 43-ე საჭადრაკო ოლიმპიადის დახურვის ცერემონიალის სპეციალური სტუმარი, ჩილელი კომპოზიტორი, მომღერალი და არტისტი იუგა ეწვევა.</p><p>იუგა მუსიკალურ სამყაროში 2008 წელს გამოჩნდა და ყურადღება მიიპყრო ჟანრების მრავალფეროვნებით - მღერის ბლუზს, კლასიკურ როკს, ოპერას, შანსონსა და პოპს.</p><p>იუგას გამოშვებული აქვს 3 CD, ავტორია რამდენიმე თეატრალური შოუსი, რომელთაგან გამორჩეული იყო ედიტ პიაფისადმი მიძღვნილი სანახაობა, რომელმაც დიდი წარმატება ჰპოვა არგენტინასა და ურუგვაიში - იუგა ედიტ პიაფად გარდაისახა.</p><p>დღესღეობით იუგას ახალი გატაცება აქვს - ჭადრაკი და მუსიკა. პირველ ასეთ კომპოზიციას "ო, კაპაბლანკა" ეწოდა, რომელიც კომპოზიტორმა 2018 წლის აგვისტოში გამოუშვა.</p><p>სწორედ ამ ახალი კომპოზიციითა და პერფორმანსით ეწვევა იუგა 43-ე საჭადრაკო ოლიმპიადას. როგორც ჩილელი არტისტი აცხადებს, ეს საქართველოსა და ბათუმის ოლიმპიადისადმი და, ზოგადად, ჭადრაკისადმი განკუთვნილი საჩუქარია.</p><p>უნდა აღინიშნოს, რომ იუგა უსასყიდლოდ ჩამოდის საქართველოში და ყოველგვარი ჰონორარის გარეშე მონაწილეობს 43-ე საჭადრაკო ოლიმპიადის დახურვის ცერემონიალში, რომელიც 5 ოქტომბერს ბათუმის სახელმწიფო მუსიკალურ ცენტრში 20.00 საათზე გაიმართება.</p><p>იუგა ბათუმის აეროპორტში 2 ოქტომბერს ჩამოფრინდება.</p><p><strong> </strong></p><p><p><p><br></p>
რა არის ხალხო,იუგა ჩამოდისო ოლიმპიადაზე სწერთ, და თვითონ ოლიმპიადაზე კვირაში ერთხელ რაღაცა გაგახსენდებათ.სპორტული გვერდი ხართ თუ ეროტიკული საიტი?