<p><p><p>6 აპრილს, ჭადრაკში საქართველოს საკლუბო ჩემპიონატი დაიწყება. ტურნირში თბილისისა და რეგიონების 20 გუნდი მიიღებს მონაწილეობას.</p></p></p><p><p><p>დღეს, 29 მარტს ნონა გაფრინდაშვილის სახელობის ჭადრაკის სასახლეში გახსნის ოფიციალური ცერემონია გაიმართა. პარალელურად, ჩატარდა კენჭისყრა, რის შედეგადაც დაწყვილდნენ ჩემპიონატში მონაწილე გუნდები.</p></p></p><p>გახსნის ცერემონიას უძღვებოდნენ განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს სპორტის დეპარტამენტის უფროსი ირაკლი დოლაბერიძე და საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის პრეზიდენტი გია გიორგაძე.</p><p>2019 წლის საქართველოს საკლუბო ჩემპიონატში მონაწილე 20 გუნდი 160 მოჭადრაკით იქნება წარმოდგენილი. ფინალურ შეხვედრაში, რომელსაც თბილისი უმასპინძლებს, ერთმანეთს დასავლეთისა და აღმოსავლეთის ზონების გამარჯვებულები დაუპირისპირდებიან, რის შედეგადაც გამოვლინდება ჩემპიონი გუნდი.</p><p>ტურნირის დირექტორია ალექსანდრე არსენიძე. ჩემპიონატის ერთ-ერთ უმთავრეს მიზანს რეგიონებში ჭადრაკის პოპულარიზაცია და განვითარება წარმოადგენს. ტურნირში, ჯამში, სხვადასხვა ასაკისა და კვალიფიკაციის პროფესიონალი მოჭადრაკე და ჭადრაკის 300 მოყვარული მიიღებს მონაწილეობას. ფინალურ თამაშებს თბილისი უმასპინძლებს.</p><p><p><p>ჩემპიონატის ორგანიზატორები არიან განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტრო და ჭადრაკის ფედერაცია.</p></p></p><p><p><p><strong>განათლების, მეცნიერების, კულტურისა და სპორტის სამინისტროს სტრატეგიული კომუნიკაციის დეპარტამენტი</strong></p></p><br></p>