<p>შესანიშნავად იასპარეზა საქართველოს ქალთა ნაკრების ლიდერმა ნანა ძაგნიძემ მიუნხენში დასრულებულ ქალთა გრან-პრის გათამაშების მეორე ეტაპზე.</p><p>ქართველმა დიდოსტატმა 11-დან 6,5 ქულა დააგროვა და მესამე ადგილზე გავიდა. ნანამ ტურნირზე ნათამაშებ 11 პარტიაში 3-ჯერ იზეიმა გამარჯვება, 7 შეხვედრა ყაიმით დაასრულა და მხოლოდ ერთში დამარცხდა.</p><p>პირველ ადგილზე 11-დან 7,5 ქულით, ფიდეს სახელით მოასპარეზე ალექსანდრა კოსტენიუკი გავიდა, ხოლო მეორეზე - ინდოელი ჰამპი კონერუ.</p><p><strong>საბოლოო სატურნირო მდგომარეობა:</strong></p><p>1) ალექსანდრა კოსტენიუკი (ფიდე) – 7,5 ქულა;</p><p>2) ჰამპი კონერუ (ინდოეთი) – 7 ქულა;</p><p>3) ნანა ძაგნიძე (საქართველო) - 6,5 ქულა;</p><p>4) ჰარიკა დრონავალი (ინდოეთი) – 6 ქულა;</p><p>5) ჟუ ჯინერი (ჩინეთი) – 5,5 ქულა;</p><p>6) ჟანსაი აბდუმალიკი (ყაზახეთი) – 5,5 ქულა;</p><p>7) ელიზაბეტ პეტცი (გერმანია) – 5,5 ქულა;</p><p>8) ტან ჟონგი (ჩინეთი) – 5,5 ქულა;</p><p>9) მარია მუზიჩუკი (უკრაინა) –5 ქულა;</p><p>10) ალინა კაშინსკაია (პოლონეთი) – 4,5 ქულა;</p><p>11) ანა მუზიჩუკი (უკრაინა) – 4 ქულა;</p><p>12) დინარა ვაგნერი (გერმანია) – 3,5 ქულა;</p><p>ქალთა გრან-პრის გათამაშებაში სულ 17 ქალი-მოჭადრაკე მონაწილეობს და თითოეული ეტაპის საპრიზო ფონდი 80 000 ევროა, საიდანაც გამარჯვებულის წილად 15 000 მოდის.</p><p>ფიდეს ქალთა გრან-პრის სერიის ფარგლებში 4 ეტაპი გაიმართება და აქედან თითოეული მონაწილისთვის 3 ტურნირშია სავალდებულო თამაში.</p><p>წყარო: <strong>საქართველოს ჭადრაკის ფედერაციის ოფიციალური "ფეისბუქგვერდი"</strong></p><p><br></p>