<p>თბილისის ჭადრაკის სასახლეში დასრულდა საქართველოს ჩემპიონატი სწრაფ და ელვისებურ ჭადრაკში, რომელშიც საქართველოს თითქმის ყველა რეგიონის წარმომადგენელი ასპარეზობდა.</p><p>ჩემპიონატი სწრაფ და ელვისებურ ჭადრაკში სამ ასაკობრივ კატეგორიაში ექვს ტურნირად ჩატარდა.</p><p>ყველა ტურნირში პირველ ადგილზე გასული მონაწილეები დაჯილდოვდნენ მსოფლიო ჩემპიონატის საგზურით შესაბამის კატეგორიაში.</p><p>საქართველოს ჩემპიონატი ელვისებურ ჭადრაკში - საპრიზო სამეული,</p><p>16 წლამდე გოგონები:</p><p>I ადგილი - მარიამ სიჭინავა (თბილისი; მწვრთნელი ლაშა ჯანჯღავა) – 8 ქულა;</p><p>II ადგილი - ანასტასია კირთაძე (ქუთაისი; მწვრთნელი გიგა ყუფარაძე) – 8 ქულა;</p><p>III ადგილი - მარიამ ცეცხლაძე (ბათუმი; მწვრთნელი დავით მაღალაშვილი) – 7 ქულა;</p><p>16 წლამდე ჭაბუკები:</p><p>I ადგილი - ნიკოლოზ შამათავა (ზუგდიდი;მწვრთნელი დავით ჯოჯუა) – 6,5 ქულა;</p><p>II ადგილი - დავით ნემსაძე (ქუთაისი; მწვრთნელი გიგა ყუფარაძე) – 6,5 ქულა;</p><p>III ადგილი - დენიელ საფაროვი (თბილისი; მწვრთნელი დავიდ არუთინიანი) – 6,5 ქულა;</p><p><strong>წყარო: საქართველოს ჭადრაკის ფედერაცია</strong><br></p>