<p>თბილისის ოლიმპიურ აუზზე მიმდინარე 17 წლამდე წყალბურთელ ვაჟთა ევროპის ჩემპიონატის IX-XII ადგილებისთვის შეხვედრაში საქართველოს გუნდმა სამბურთიანი სხვაობით დაამარცხა მალტის ნაკრები - 7:4.</p><p>მატჩის პირველი სამი წუთის განმავლობაში უპირატესობას ქართველები ფლობდნენ და ამ მცირე დროის განმავლობაში მათი იერიშები <strong>ბესარიონ ახვლედიანმა</strong> ორი გოლით დააგვირგვინა. მალტელები მალევე გამოფხიზლდნენ და მომდევნო სამ წუთში წონასწორობა აღადგინეს - 2:2. პერიოდის ბოლომდე ორიოდე წუთით ადრე <strong>ლუკა გიორგაძემ</strong> ისევ წინ გაიყვანა ქართველები.</p><p>შეხვედრის ბოლო 16 წუთში უპირატესობა მასპინძლებმა იგდეს ხელთ და ჩვენების მიერ გატანილ ოთხ ბურთს სტუმრებმა მხოლოდ ერთი გოლით უპასუხეს. საბოლოოდ საქართველოს ნაკრებმა 7:4 გაიმარჯვა და 16 აგვისტოს მე-9 ადგილისთვის ხორვატიას დაუპირისპირდება. ამ უკანასკნელმა ჰოლანდიას აჯობა - 14:7.</p><p><p><p><strong>საქართველო - მალტა 7:4</strong></p></p></p><p><p><p>(3:2, 0:1, 2:1, 2:0)</p></p></p><p><p><p>საქართველო: გვეტაძე, ერისთავი, ალავიძე (2), გავაშელი, თევდორაშვილი, დადვანი (1), ახვლედიანი (2), გიორგაძე (1), კირიაკიდი, ჩხეიძე (1), ჩიქოვანი, ტყეშელაშვილი, ჭუმბურიძე.</p></p></p><p>მალტა: ვასალო, ი. ფარუგია, სკიავონე, მელილო, კარანი, კაჩია (1), ფალზონი, ბუზუტილი (1), ჯ. ფარუგია, ბონავია, ჩირკოფი, მუსკატი (1), როსი.<br></p>