<p>26-30 მაისს მიუნხენში ტყვიის მსროლელთა მსოფლიო თასის მორიგი ეტაპი გაიმართება, სადაც საქართველო 4 სპორტსმენით იქნება წარმოდგენილი.</p><p>ქალთა შორის ოლიმპიური, მსოფლიოს 6-გზის და ევროპის 13-გზის ჩემპიონი ნინო სალუქვაძე და ახალგაზრდებში მსოფლიოსა და ევროპის მესამე პრიზიორი ლიზი კილაძე გამოვლენ, ხოლო ვაჟებში - ახალგაზრდებში გუნდურში ევროპის ბრინჯაოს მედალოსანი ცოტნე მაჭავარიანი და ლევან ქადაგიძე.</p><p>მიუნხენის მსოფლიო თასი სალიცენზიო შეჯიბრებაა, სადაც ტოკიოს ოლიმპიადის 2-2 საგზური გათამაშდება. იმ შემთხვევაში თუ ლიცენზიანტთა ზონაში უკვე ლიცენზირებული მსროლელი მოხვდება, მაშინ ოლიმპიადის საგზურს მომდევნო ადგილზე გასული მიიღებს და ასე შემდეგ.</p><p>შეგახსენებთ, რომ ტოკიოს ოლიმპიადის საგზური უკვე მოიპოვა ნინო სალუქვაძემ. ტოკიო 2020 მისთვის სარეკორდო, მეცხრე თამაშებია.</p><p>ზემოხსენებული ოთხეულიდან ტურნირში პირველი სალუქვაძე ჩაებმება, რომელიც 26 მაისს დაიწყებს გამოსვლას სპორტული პისტოლეტით. საკვალიფიკაციო ეტაპის პირველი ნახევარი ხვალ გაიმართება, მეორე კი 27 მაისს.</p><p>27 მაისს იასპარეზებენ ვაჟებიც, თუმცა პნევმატური იარაღით, საღამოს კი ორივე დისციპლინაში ფინალი გაიმართება.</p><p><p><p>ქალები პნევმატური პისტოლეტიდან 29 მაისს გაისვრიან. ფინალიც იმავე დღესაა, 30-ში კი შერეულ წყვილთა შეჯიბრებაა, სადაც ჩვენგან ორი დუეტი გამოვა: სალუქვაძე-მაჭავარიანი და კილაძე-ქადაგიძე.</p></p><br></p>