<p>ზულეში (გერმანია) მიმდინარე ახალგაზრდა ტყვიის მსროლელთა მსოფლიო თასზე საქართველოს ნაკრებმა წარმატებას მიაღწია. მარიამ ფროდიაშვილმა და გიორგი მუმლაძემ შერეულ წყვილებში ბრინჯაოს მედალი მოიპოვეს.</p><p>საქართველოს წარმომადგენლებმა გადამწყვეტ შეხვედრაში დიდი უპირატესობით - 16:4 დაამარცხეს ტაილანდელთა დუეტი.</p><p>საგულისხმოა, რომ მსოფლიო თასი ახლებური სისტემით ჩატარდა - საკვალიფიკაციო ეტაპის შემდეგ ნახევარფინალური სერია არ გამართულა. გუნდები დაკავებული ადგილების მიხედვით დაწყვილდნენ. ფინალშიც ექვსი წყვილი გავიდა: I-II ადგილზე გასულებმა ოქროს მედლისთვის ბრძოლის უფლება მიიღეს, III-VI და IV-V-ადგილოსნებს კი ერთმანეთში ურთიერთობის გარკვევა ბრინჯაოს მედლებისთვის მოუწიათ.</p><p>ფროდიაშვილი-მუმლაძის წყვილი შესარჩევშიც კარგად გამოვიდა - 571 ქულით 38 მეტოქეს შორის მესამე ადგილზე გავიდა. საქართველოს მეორე წყვილი - სალომე ფროდიაშვილი-იოანე ხვარეშია, 544 ქულით 31-ე ადგილზე გავიდა.</p><p><strong>საქართველოს ეროვნული ოლიმპიური კომიტეტი</strong> <p><p><strong></p><p></strong> <p><p></p></p><br></p>
ძალიან სასიამოვნოა!მიხარია, რომ თანდათან მაღალ პოზიციებზე გადავდივართ.განსაკუთრებით სასიხარულოა,რომ საქართველოს რუკაზე კიდევ ერთი ცენტრი იქმნება,თელავის სახით.მგონი თანდათან გამოვედით კრიზისიდან.