<p><p><p>ბულგარეთის ქალაქ პლოვდივში ფარიკაობაში 23-წლამდელთა ევროპის ჩემპიონატი მიმდინარეობს.</p></p></p><p><p><p>პირველ სათამაშო დღეს კაცთა თანრიგში 4 ქართველი ჩაერთო. <strong>ნიკა შენგელიამ</strong> და <strong>გოგა კაკაურიძემ</strong> ჯგუფიდან გასვლა მოახერხეს, ხოლო <strong>ვაჟა რეჭია</strong> და <strong>ნიკოლოზ ჭეიშვილი</strong><strong>, </strong>სამწუხაროდ, შეჯიბრებას გამოეთიშნენ.</p></p></p><p><p><p>ნიკა შენგელიამ ჯგუფში გამართული 6 შეხვედრიდან 3 მოიგო, გოგა კაკაურიძეს კი შემდეგ ეტაპზე გასასვლელად 2 მოგება ეყო. 2 შეხვედრა მოიგო ვაჟა რეჭიამაც, თუმცა ეს საკმარისი არ აღმოჩნდა ჯგუფიდან გასასვლელად. ხოლო ნიკოლოზ ჭეიშვილმა ტურნირი 1 მოგებით დაასრულა.</p></p></p><p><p><p>შეგახსენებთ, შარშან გამართულ 23-წლამდელთა ევროპის ჩემპიონატზე ნიკა შენგელიამ ვერცხლის მედალი მოიპოვა.</p></p></p><p><p><p> <p><p><p><p></p></p><br></p>