<p><p><p>დღეს, 17 ივნისს, გერმანიის ქალაქ დიუსელდორფში ფარიკაობაში ევროპის ჩემპიონატი დაიწყო, სადაც ქართველი სპორტსმენებიც მონაწილეობენ.</p></p></p><p><p><p>საქართველოს დელეგაციიდან პირველები შეჯიბრებაში რაპირით მოფარიკავე <strong>ლუკა ღაღანიძე</strong> და <strong>ლაშა გალუაშვილი</strong> ჩაერთნენ.</p></p></p><p><p><p>ლაშა გალუაშვილმა მე-11 ჯგუფში ორი შეხვედრა მოიგო და მესამე ადგილი დაიკავა. ლაშას მსგავსად, მე-8 ჯგუფში ორი შეხვედრა მოიგო ლუკა ღაღანიძემაც, თუმცა ჯგუფში მეოთხე ადგილი ერგო.</p></p></p><p><p><p>სასიხარულოა, რომ ორივე ქართველი მოფარიკავე ჯგუფიდან გავიდა.</p></p></p><p><p><p>გალუაშვილი 1/62-ფინალში უნგრელ ტამაშ მესაროშს შეხვდება, ხოლო ღაღანიძე - უკრაინელ ანდრეი პოგრებნიაკს.</p></p></p><p><p><p><img src="pictures/artimages/original/b490e137bbad411da41955a30acd28ed.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="ევროპის ჩემპიონატი. რაპირა: ორივე ქართველი მოფარიკავე ჯგუფიდან გავიდა!" /></p></p><br></p>