<p>ბულგარეთის ქალაქ პლოვდივში მიმდინარე მსოფლიო თასზე (სატელიტი) ხმლით მოასპარეზე ქალთა შორის ლიკა ჯიჯეიშვილმა პირველი ადგილი დაიკავა.</p><p><p><p>ლიკამ შეჯიბრზე ყველა შეხვედრა დამაჯერებლად მოიგო. ჯგუფურ ეტაპზე ექვსი, პლეი-ოფში კი ხუთი:</p></p></p><p>T32 - აისელ აჰადოვა (აზერბაიჯანი) 15-9</p><p>T16 - ნატალია ბუგაევსკი (მოლდოვა) 15-6</p><p>T8 - მარია პერეს მორისი (არგენტინა) 15-9</p><p>1/2 - ირინა შჩულკა (თურქეთი) 15-9</p><p>ფინალი - ანა ბაშტა (აზერბაიჯანი) 15-12</p><p><p><p>შეგახსენებთ, რომ გუშინ ვაჟთა შორის ჩემპიონი სანდრო ბაზაძე გახდა.</p></p></p><p><p><p><strong>მომზადებულია facebook.com/georgianfencing-ის მიხედვით</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong><a href="https://vtb.ge/ge/about-the-bank/social-projects/1/_vitibiqartulisportistvis" target="_blank"><img src="pictures/artimages/original/b490e137bbad411da41955a30acd28ed.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="ლიკა ჯიჯეიშვილმა მსოფლიო თასზე პირველი ადგილი დაიკავა" /></a></strong></p></p><br></p>