<p>საქართველოს 15-წლამდელთა ნაკრებმა პირველი ამხანაგური მატჩი ჩაატარა თურქეთთან და 2:0 დაამარცხა მეტოქე.</p><p>ზურაბ ხიზანიშვილის შეგირდებმა თითო ტაიმში თითო გოლი გაუტანეს მოწინააღმდეგეს და ამის გარდა, კიდევ რამდენიმე რეალური შანსი გაანიავეს. გოლებით თავი ლუკა წულუკიძემ და გიორგი ხაბულიანმა გამოიჩინეს.</p><p>ჯოჯუა, გოგებაშვილი, ხიმშიაშვილი, გაფრინდაშვილი, თოდუა, გეგიაძე, პირტახია, შიოლაშვილი, ლაცაბიძე, წულუკიძე, ხაბულიანი</p><p><p><p>შეცვლაზე შევიდნენ: ბაგრატიონი, ოჩიგავა, სიორდია, ლაბაძე, დავრაშელიძე, მესხი, ჯაჭვლიანი, დასენი, ჩოფიკაშვილი, ჯანაშია</p></p></p><p><p><p><a href="https://vtb.ge/ge/about-the-bank/social-projects/1/_vitibiqartulisportistvis" target="_blank"><img src="pictures/artimages/original/c41d6bcf28c3701ca96b30d78e300d2e.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="საქართველოს 15-წლამდელთა ნაკრებმა თურქეთი დაამარცხა" /></a></p></p></p><p><p><p><strong>მომზადებულია gff.ge-ს მიხედვით</strong></p></p><br></p>