<p><p><p>ჩემპიონთა ლიგის საკვალიფიკაციო ტურნირზე საქართველოს პირველად წარმოადგენს "საბურთლო", რომელიც განუთესავია და განთესილი 16 გუნდიდან ერთ-ერთს შეხვდება.</p></p></p><p><p><p>პირველ შესარჩევ ეტაპზე პირველი შეხვედრები 9-10 ივლისს, საპასუხოები კი 16-17 ივლისს გაიმართება.</p></p></p><p><p><p>"საბურთალოს" შესაძლო მეტოქეები არიან:</p></p></p><p><p><p>"სელტიკი" (შოტლანდია), "ასტანა" (ყაზახეთი), "ბატე (ბელორუსი", "ლუდოგორეცი" (ბულგარეთი), "ყარაბაღი" (აზერბაიჯანი), "მარიბორი" (სლოვენია), "ცრვენა ზვეზდა" (სერბეთი), "შერიფი" (მოლდოვა), "როსენბორგი" (ნორვეგია), ჰიკ (ფინეთი), "დანდალკი" (ირლანდია), "დუდელანჟი" (ლუქსემბურგი), "შკენდია" (მაკედონია), "ნიუ სენტსი" (უელსი), "სლოვანი (სლოვაკეთი), აიკ (შვედეთი).</p></p></p><p><p><p>თუ "საბურთალომ" პირველი ბარიერი დაძლია, ჩემპიონთა ლიგის მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპზე გავა, თუ არადა, ევროპა ლიგის გათამაშებაში მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპიდან ჩაერთვება.</p></p></p><p><p><p><img src="pictures/artimages/original/c41d6bcf28c3701ca96b30d78e300d2e.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="ჩემპიონთა ლიგაზე "საბურთალოს" ყველა შესაძლო მეტოქე გაირკვა" /></p></p></p><p><br></p>
იქნებ გაგვიმართლოს და ნიუ სეინსი დაგვაჯახონ?!