<p>10 ივნისს დანიის ნაკრებთან მარცხის შემდეგ საქართველოს ნაკრების მცველმა ოთარ კაკაბაძემ კომენტარი გააკეთა.</p><p>მისი თქმით, მიუხედავად მსაჯის შეცდომებისა, მარცხის მასზე დაბრალებას აზრი არ აქვს.</p><p>"გვქონდა რამდენიმე კარგი მომენტი, თუმცა მთლიანობაში ჩვენს თამაშს უარყოფითად შევაფასებ.</p><p>საბოლოო ანგარიში ძალიან დასანანია. მიუხედავად იმისა, რომ მსაჯის შეცდომები გარდამტეხი იყო, მარცხს მას ვერ დავაბრალებთ, ამას აზრი არ აქვს.</p><p>გვქონდა როგორც ფიზიკური, ასევე ფსიქოლოგიური პრობლემები და მარცხი ამან განაპირობა" - განაცხადა კაკაბაძემ.</p><p><p><p>მარცხის შემდეგ საქართველოს ნაკრები 3 ქულით ბილოსწინა, მეოთხე ადგილზე დაქვეითდა, მისი ადგილი კი სწორედ დანიამ დაიკავა.</p></p></p><p><p><p> <p><p><p><p><p><p><p><p></p></p><br></p>
ოღონდაცა რაააააააა??????
საერთოდ რომ აიკრძალოს საქართველოში ფეხბურთი არა?????????
ქ.გ -ს
79ში ევროპის ერთ ერთი უძლიერესი გუნდი გვყავდა ეხლა კი... ჩემი აზრით ვაისს უნდა აცალონ მინიმუმ ბელარუსთან თამაშამდე . ჩვენი ფეხბურთელები ვერ აკმაყოფილებენ საშუალო ევროპულ სტანდარტებს უნდა შევეგუოთ ამას . იქნებ რაღაცნაირად გავძვრეთ ევროპის ჩემპიონატზე რაც თავისთავად გამოიწვევს სპონსორების მოზიდვას. ფული დაბანდების გარეშე (ოღონდ სწორი მიმართულებით) არაფერი არ გამოვა დღეს სამწუხაროდ ამ რეალობაში ვართ
x.x
ეხლა რა თქმა უნდა 8 ფეხბურთელი გვაკლდა და ამან გადამწყვეტი როლი ითამაშა, ირლანდიის ნაკრები ჩვენზე უკეთესი გუნდი ნამდვილათ არ არის, მაგრამ გუნდს აქვს ხასიათი, ჟინი, გამოდის მოედანზე და ყველა ნაკრებისთვის ანგარიშ გასაწევია. მანდრაჟში თუ ხარ და გასახდელშივე წაგებაზე ფიქრობ ესე თამაშს ვერ მოიგებ და მოედანზე საცოდავად გამოიყურები.
ბოდიში, 1981-ში კი არა, 1979-ში ვეთამაშეთ ლივერპულს.
d
დროზე თუ არ გააგდეს წააგებინებს ბელორუსთან.ამ თამაშებსაც არაფერში არ იყენებს ხომ ხედავთ თუ ბრმები ხართ.
გასაგდებია კი არა, თუ არ გაუშვებენ ფეხბურთის ფედერაციის პრეზიდენტია მისაყოლებელი. და გეგუჩაძე უნდა დანიშნონ თუ მზადაა.
ვაისი გასაგდებია. 1. ძლიერ გუნდებთან ფსიქოლოგიურად წინასწარ წაგებულია თამაშები. 2. მწვრთნელს უნდა ჰქონდეს იმის რწმენა, რომ მოგება შესაძლებელია. 3. მწვრთნელს უნდა უყვარდეს გუნდი. მისი გულშემატკივარი უნდა იყოს. 4. მილტონ ჰეიგს შეადარეთ ვაისი. 5. 1981-ში ლივერპული უფრო დიდი გუნდი იყო, ვიდრე დღევანდელი ბარსელონა, მაგრამ 3-0 მოიგო დინამომ სახლში, იმიტომ რომ მოსაგებად გადიოდა გუნდი ნებისმიერ მეტოქის წინააღმდეგ.