<p><p><p>ჩემპიონთა ლიგის პირველი საკვალიფიკაციო ეტაპის კენჭისყრის შემდეგ "ტირასპოლის" შერიფის ვებგვერდი მომავალი მეტოქის შესახებ ბრაზილიელ ლეგიონერს, ლეანდრო რიბეიროს ესაუბრა, რომელიც 1,5 წლის განმავლობაში გორის "დილას" ღირსებას იცავდა.</p><p><strong>- ლეანდრო, გაგვიზიარე შენი აზრი კენჭისყრის შედეგის შესახებ...</strong></p><p>- ჩემთვის კენჭისყრის შედეგი მოულოდნელი იყო, მაგრამ მეტოქის არჩევა არ შეგვიძლია. მუშაობას გავაგრძელებთ და უფრო გავძლიერდებით.</p><p><strong>- როგორი შეგრძნებაა საქართველოში დაბრუნება, ამ შემთხვევაში, როგორც "შერიფის" ნაწილის?</strong></p><p>- ჩემთვის საქართველოში დაბრუნება შესანიშნავია, იქ ცხოვრების გარკვეული ნაწილი გავატარე. იმედი მაქვს, ჩავალ და გამარჯვებას მოვიპოვებ.</p><p><strong>- "საბურთალოს" წინააღმდეგ აქამდეც გითამაშია - მათ შესახებ რას იტყვი?</strong></p><p>- ძალიან რთული მეტოქე და კარგი გუნდია, თუმცა მხოლოდ გამარჯვებაზე ვფიქრობთ.</p><p><strong>- შეადარე საქართველოს ეროვნული ლიგა მოლდოვის ჩემპიონატს...</strong></p><p>- საქართველოს ჩემპიონატი უფრო ტექნიკურია, იქ კარგი ფეხბურთელები თამაშობენ, ისევე, როგორც მოლდოვაში. ქართული ლიგა უფრო რთულია, რადგან ჩემპიონატში მეტი გუნდი მონაწილეობს.</p></p></p><p><p><p> <p><p><p><p></p></p><br></p>