<p><p><p>თბილისის "დინამომ" "ფეისბუქის" მეშვეობით ორი ახალწვეულის შესახებ გამოაცხადა.</p></p></p><p><p><p>კლუბთან კონტრაქტი 27 წლის სენეგალელმა ნახევარმცველმა<strong> არფან დაფემ</strong> და 23 წლის უკრაინელმა მარცხენა მცველმა <strong>ოლექსანდრ კაპლიენკოამ</strong> გააფორმა.</p></p></p><p><p><p>ორივე ფეხბურთელმა ხელშეკრულება კლუბთან 2020 წლის ბოლომდე გააფორმა.</p></p></p><p><p><p>დაფემ ბოლო სეზონი ირანულ "ნასაჯიში" გაატარა. მანამდე სენეგალელი ფეხბურთელი ქუთაისის "ტორპედოსა" და ირანულ "პაიკანში" გამოდიოდა.</p></p></p><p><p><p>კაპლიენკოა ზაპოროჟიეს "მეტალურგის" აღზრდილია და რამდენიმე სეზონი მშობლიურ გუნდში აქვს ნათამაშები, ასევე გამოდიოდა თურქულ "ალანიასფორსა" და ოდესის "ჩერნომორეცში".</p></p></p><p><p><p> <p></p></p></p><p><p><p><img src="pictures/artimages/original/c41d6bcf28c3701ca96b30d78e300d2e.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="სენეგალელი და უკრაინელი - თბილისის "დინამოში" 2 ახალწვეულია" /></p></p><br></p>