<p><p><p>"სიონის" რიგებს რატი ცაცკრიალაშვილი შეემატა. 25 წლის ნახევარმცველი ბოლნისურ კლუბში, იჯარის წესით, ბათუმის "დინამოდან" გადმოვიდა.</p></p></p><p><p><p>ახალგაზრდა ფეხბურთელმა მიმდინარე სეზონში ბათუმის "დინამოს" მაისურით 4-ჯერ ითამაშა. გასულ სეზონში კი ლიგა 2-ის ბინადარ "გაგრაში" გამოდიოდა, სადაც 32 შეხვედრაში 16 გოლის გაიტანა შეძლო.</p></p></p><p><p><p>ფეხბურთელი გუნდს უკვე შემოუერთდა და პირველი ვარჯიშიც გამართა. მან ჩვენთან ისაუბრა და აღნიშნა, რომ ყველაფერს გააკეთებს, რათა "სიონს" სარგებელი მოუტანოს და უმაღლეს ლიგაში ადგილის შენარჩუნებაში დაეხმაროს.</p><p>"გუნდში საბრძოლო განწყობით მოვედი. ჩემი მოტივაცია, რა თქმა უნდა, ბოლნისის "სიონის" უმაღლეს ლიგაში ადგილის შენარჩუნებაა. ამისთვის ყველაფერს გავაკეთებ. მინდა ჩემი შესაძლებლობები ბოლომდე გამოვავლინო და დავეხმარო გუნდს უმაღლეს ლიგაში ადგილი შეინარჩუნოს.</p><p>გუნდთან ერთად პირველი ვარჯიში უკვე გავმართე. აქ კარგი ატმოსფერო დამხვდა, გუნდელებიც კარგად შემხვდნენ, ყველაფერი ნორმალურადაა და უკვე ვემზადები გორის "დილასთან" მატჩისთვის", – აღნიშნა ფეხბურთელმა.</p><p>რატო ცაცკრიალაშვილი "სიონში" 23-ნომრიანი მაისურით იასპარეზებს.</p></p></p><p><p><p><strong>fcsioni.ge</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong> </strong> <p><a href="https://vtb.ge/ge/about-the-bank/social-projects/1/_vitibiqartulisportistvis" target="_blank"><img src="pictures/artimages/original/c41d6bcf28c3701ca96b30d78e300d2e.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="რატი ცაცკრიალაშვილი "სიონში" გადავიდა" /></a></strong></p><p></p></p></p><p><br></p>