<p>საქართველოს მოქმედი ჩემპიონი თბილისის "საბურთალო", რომელიც 10 ივლისს ჩემპიონთა ლიგის პირველ საკვალიფიკაციო ეტაპზე პირველ შეხვედრას, ტირასპოლის "შერიფის" წინააღმდეგ სტუმრად გამართავს, განცხადებას ავრცელებს.</p><p>"ძვირფასო გულშემატკივრებო, მოგახსენებთ, რომ 10 ივლისს საფეხბურთო კლუბი "საბურთალო" მოლდოვის ქალაქ ტირასპოლში ჩემპიონთა ლიგის საკვალიფიკაციო ეტაპის მატჩს გამართავს "შერიფის" წინააღმდეგ. იქიდან გამომდინარე, რომ დიდია მატჩისადმი ინტერესი, ჩავთვალეთ საჭიროდ გაგვეკეთებინა განმარტება.</p><p>ზოგადად, კლუბებისთვის საერთაშორისო მატჩების ტრანსილირება არის შემოსავლების ერთ-ერთი წყარო, თუმცა გავითვალისწინეთ გულშემატკივრების ინტერესი და პირდაპირი რეპორტაჟის ექსკლუზიური უფლება "საზოგადოებრივ მაუწყებელს" უსასყიდლოდ გადავეცით, რათა ეწარმოებინა მოლაპარაკება მოლდოვურ მხარესთან და ეჩვენებინა გასვლითი მატჩიც პირდაპირ ეთერში.</p><p>საბოლოო პასუხი ჯერ-ჯერობით არ გვაქვს. იმედს ვიტოვებთ, "საზოგადოებრივი მაუწყებელი" შეძლებს მოლდოველ კოლეგებთან მოლაპარაკებასა და მაყურებელს მიეცემა მატჩის პირდაპირ ეთერში ყურების საშუალება", - ვკითხულობთ განცხადებაში.</p><p><p><p><p><p><p><br></p>