<p>ბოლნისის "სიონი" "ფეისბუქით" იტობინება, რომ გუნდი მერვე ფეხბურთელმა დატოვა:</p><p>"დავით კირკიტაძის შემდეგ, ჯერი ზვიად სიხარულიაზე დადგა. ფეხბურთელმა, რომელმაც გუნდი უმაღლეს ლიგაში დააბრუნა და დარჩენაშიც თავისი წვლილი შეიტანა, მთავარი მწვრთნელის სურვილით, "სიონის" ღირსებას აღარ დაიცავს.</p><p>ზვიად სიხარულია ბოლნისურ კლუბში 2017 წელს ჩაირიცხა. საყრდენმა ნახევარმცველმა "სიონის" მაისურით სულ 9 გოლის გატანა შეძლო. მიმდინარე სეზონში 765 წუთი ითამაშა და 2 გოლი ჩაიწერა აქტივში.</p><p>26 წლის ფეხბურთელს სხვადასხვა დროს არაერთ ქართულ გუნდში უთამაშია - "ზუგდიდი", "ჩიხურა", "ზესტაფონი". იმერული კლუბის შემდეგ არაბულ გუნდში ირიცხებოდა.</p><p><p><p>ამ დროისთვის გუნდი 8 ფეხბურთელმა დატოვა - ლაშა ლეჟავა, თორნიკე ზარქუა, დავით რაჟამაშვილი, ლაშა მანაგაძე, ვაჟა ქიქავა, თამაზ მაქაცარია, დავით კირკიტაძე და ბოლოს ზვიად სიხარულია".</p></p></p><p><p><p> <p><p></p></p><br></p>
gabiskiria gabiskiria
ამ ფეხბურთელის გაშვება ახლა შეიძლებოდა. სასაცილოა მწვრთნელის გადაწყვეტილებები ეგ უნდა მიდოდდეს და აქეთ უშევს სხვებს. განწირულია ეს გუნდი.