<p><p><p>ჩემპიონთა ლიგის საკვალიფიკაციო ეტაპზე "საბურთალოსთან" წაგებულ მატჩს (0:3) "შერიფის" საიტმა მიმოხილვა მიუძღვნა.</p></p></p><p><p><div style="text-align: center;"><span style="color: #3366ff;"><strong>როდესაც არაფერი არ გამოგდის</strong></span></div></p> <p><p>"შერიფმა" ახალ ევროპულ კამპანიაში წარუმატებელი სტარტი აიღო. "საბურთალოსთან" შეხვედრა ისე წარიმართა, როგორც არავინ არ ელოდა, თვით სტუმრებიც.</p></p></p><p>პირველ ტაიმში თანაბარი თამაშისას გუნდებმა ორ-ორი მომენტი შექმნეს, რომელთაც საგოლე შეიძლება უწოდო, მაგრამ ანგარიში "საბურთალომ" გახსნა. მათ ჩვენი დაცვის ერთადერთი შეცდომით ისარგებლეს.</p><p><p><p></p><p>ზორან ზეკიჩის შეგირდებს თამაში არ გამოსდიოდათ, რაც სტუმრებს სახიფათო კონტრშეტევების საშუალებას აძლევდა. ისე მოჩანდა, თითქოს ანგარიში მთლად ლოგიკური არ იყო. შესვენებაზე ორი ცვლილების განხორციელებით ჩვენი გუნდის დამრიგებელმა ნახევარდაცვას სიმწყობრე შესძინა.</p><p>თუმცა, თამაშის გაუმჯობესების მიუხედავად, მეორე ტაიმი ჩვენთვის სამწუხარო შედეგით დასრულდა. ერთ-ერთი კონტრიერიშისას სტუმრებმა საჯარიმოს გარედან გაიტანეს გოლი.</p></p></p><p><p><p>ბურთი აკურატულად ცხრიანში ჩაჯდა. შეხვედრის მეორე ნახევრის დასასრულს გათამაშებული კუთხურის შედეგად კი ანგარიში საერთოდ გამანადგურებელი გახდა.</p><p>"შერიფი" არ დანებდა, მაგრამ სიტუაციის გამოსწორება ვერ მოახერხა. განმეორებითი მატჩი თბილისში 16 ივლისს გაიმართება.</p></p></p><p><p><p> <p><p></p></p><br></p>
Soso
Rit ver gaiget rom es gundi furcelze warmoadgens Moldovas,iq yvelaferi rusulia,magalitistvis dges Soxumis Dinamo Saqartvelos saxelit rom gamodiodes
ეგაა მოლდოვას თვალსაწიერი და შეფასებები. ვინც იცის გაიხსენოს ინგლისელების შეფასებები ვესტ ჰემს 4-1 რომ მოვუგეთ იმათ მოედანზე და შეადარეთ ამას. ორივემ ის რეალობა გამოთქვა რაც 'დაინახა'. ჰოდა, მოლდოვას და ინგლისის რეალობის აღქმის უნარების შედარება საერთოდ შეიძლება?
ვაი თქვენს პატრონს ისე გამოყავთ სიტუაცია თითქოს ჩვენებს კი არ მოუგიათ, არამედ თავად წააგეს.დდდ
ჩვენი იყო თამაში, მაგრამ იმათ მოიგესო, ეგრე გამოდის. მეტოქის დამსახურებაზე კი არ წერენ, ბურთი გაფრინდა და შევარდაო:))))))) იქნებ სიზმარი იყო, ჰა ? :))))). მოდით ბიჭებო, ერთი თბილისშიც ღირსეულად