<p><p><p>10 ივლისს, ევროპა ლიგის საკვალიფიკაციო რაუნდის პირველ მატჩში ჯაბა კანკავასა და ნიკა კვეკვესკირის "ტობოლი" სტუმრად ლუქსემბურგის "ჟენესს" დაუზავდა - 0:0.</p></p></p><p><p><p>თამაში თანაბარი იყო, 0:0 კი განმეორებითი საშინაო შეხვედრის წინ ცუდი შედეგი არ არის. თუმცა, ყაზახური პრესის კრიტიკა დაიმსახურეს, რადგან ჯუჯა სახელმწიფოს გუნდს ვერ სძლიეს.</p></p></p><p><p><p>ქართველმა ლეგიონერებმა შეუცვლელად ითამაშეს.</p></p></p><p><p><p>"ტობოლის" მწვრთნელმა ვლადიმირ გაზაევმა განაცხადა, რომ ტოტალურ უპირატესობას ფლობდნენ, მოედანი ვიწრო გახლდათ და მეტოქე ასეთ პირობებში უკეთ იცავდა თავს. არადა, ბურთის ფლობა 50-50-ზე იყო და მისმა გუნდმა კარში მხოლოდ ერთხელ დაარტყა. sports.kz გაზაევის თავის მართლებას სასაცილოს უწოდებს.</p></p></p><p><p><p>კუსტანაური გუნდი ყაზახეთის პირველობაზე წარმატებით ასპარეზობს, 38-38 ქულით "ასტანასთან" პირველ-მეორე ადგილებს იყოფს და თანაც, 2 მატჩით ნაკლები აქვს ჩატარებული.</p></p></p><p><p><p><a href="https://vtb.ge/ge/about-the-bank/social-projects/1/_vitibiqartulisportistvis" target="_blank"><img src="pictures/artimages/original/c41d6bcf28c3701ca96b30d78e300d2e.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="ქართველების "ტობოლი" ლუქსემბურგში ფრეს დასჯერდა" /></a></p></p><br></p>