<p><p><p>თბილისის "დინამოს" მეტოქემ ევროპა ლიგის მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპზე მორიგი ტრანსფერი განახორციელა.</p></p></p><p><p><p>"გაბალამ", რომელშიც ორი ქართველი ფეხბურთელი დავით ვოლკოვი და მერაბ გიგაური თამაშობს, 31 წლის ხორვატი მცველი ივიცა ჟუნიჩე დაიმატა და მასთან ნახევარწლიანი კონტრაქტი გააფორმა.</p></p></p><p><p><p>ხორვატის ბოლო კლუბი ყაზახური "ატირაუ" იყო, სადაც ნახევარი სეზონის განმავლობაში 18 მატჩი ითამაშა და ორი გოლი გაიტანა.</p></p></p><p><p><p>აქამდე "გაბალამ" ფერნან ფერეირა ლოპესი, მერაბ გიგაური, კამალ მირზოევი, სადიკ გულიევი, კრისტიან კუაკუ და კლესიო ბაუკუ დაიმატა.</p></p></p><p><p><p> <p><p><a href="https://vtb.ge/ge/about-the-bank/social-projects/1/_vitibiqartulisportistvis" target="_blank"><img src="pictures/artimages/original/c41d6bcf28c3701ca96b30d78e300d2e.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="თბილისის "დინამოს" ევროპა ლიგის მეტოქემ ხორვატი ფეხბურთელი დაიმატა" /></a></p><p></p></p><br></p>
რომან ფიფია, მოგიკითხავ ახლობლებს...გაბალაც რომ ფავორიტია დინამოსთან ეს ძირითადად შენი დამსახურებაა.
ქართველ საფეხბურთო ჩინოვნიკებში თუ ფიფიას გულისხმობთ მართალი ბრძანდებით, ხოლო თუ ფედერაციას, მაშინ უნდა დაასაბუთოთ რას გულისხმობთ ფაქთების მოყვანით. ფედერაციის ეს შემადგენლობა წინამორბედებზე ბევრად უკეთესად მუშაობს და ეს ჩემპიონატის დონის ამაღლებიდანაც ჩანს...ან შეადარეთ რამდენი ქართველი ფეხბურთელი თამაშობს უკვე ევროპის საშუალო დონის გუნდებში და მათზე მოთხოვნილებაც ბევრად გაზრდილია. ვინც არ დაიზარებს და იშრომებს მალე გრანდებშიც გამოჩნდებიან. აგერ ნახავთ თუ არა.
შენგელია მიდის და 1 ფეხბურთელი გვჭირდება აუცილებლად შემტევი ნახევარმცველი ან ფლანგზე აუცილებლად!!!
ნუნუ
დინამომ კი ერთი ძლიერი ფეხბურთელი ვერ დაიმატა ქართველი საფეხბურთო ჩინოვნიკები მხოლოდ საკუთარ ჯიბეზე ფიქრობენ და არა ფეხბურთზე
გაბალას ბარიერი უნდა გადავლახოთ უსათუოდ. წარმატებეი ბიჭებს.