<p><p><p>აზერბაიჯანული "გაბალას" მცველმა რასიმ რამალდანოვმა თბილისის "დინამოსთან" მარცხის (0:2) შესახებ ადგილობრივ azerisport.com-თან ისაუბრა.</p><p>"ჩვენი ყველა ფეხბურთელი მოედანზე საბრძოლო ჟინით გავიდა, მაგრამ "დინამოს" დამარცხება ვერ შევძელით. მომენტების რეალიზაცია აუცილებელია, თუმცა ეს ყოველთვის არ გამოდის.</p><p>ჩვენგან განსხვავებით, "დინამო" მატჩისთვის მომზადებული იყო. მათი ჩემპიონატი მიმდინარეობს, შემადგენლობა დაბალანსებულია, კარგი მოთამაშეები ჰყავთ, აქამდე კი ორი საკვალიფიკაციო შეხვედრა გამართეს.</p><p>ჩვენთვის პირველი მატჩი იყო. ამიტომ რთული გამოვიდა. იმედი მაქვს, ახალწვეულები მომავალში დაგვეხმარებიან. 0:2 ცუდი შედეგია, მაგრამ საკუთარი ძალების უნდა ვიწამოთ.</p></p></p><p><p><p>ყველაფრის შეცვლა შეიძლება. თბილისიდან სასურველი შედეგით უნდა დავბრუნდეთ. გასული წლის შემადგენლობა რომ გვყოლოდა, "დინამოს" დავამარცხებდით", - ციტირებს რასიმ რამალდანოვს azerisport-ი.</p><p>აღსანიშნავია, რომ აზერბაიჯანელი ფეხბურთელი 2016 წელს ფოთის "კოლხეთის" რიგებში თამაშობდა.</p><p>თბილისის "დინამოსა" და "გაბალას" საპასუხო დაპირისპირება პირველ აგვისტოს, 21:00 საათზე გაიმართება.</p><p><p><p><p><a href="https://vtb.ge/ge/about-the-bank/social-projects/1/_vitibiqartulisportistvis" target="_blank"><img src="pictures/artimages/original/c41d6bcf28c3701ca96b30d78e300d2e.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title=""გაბალას" მცველი: შარშანდელი შემადგენლობა რომ გვყოლოდა, "დინამოს" დავმარცხებდით" /></a></p><p></p></p><br></p>
Mosexoneli
რატ Gინდა 81 არველადზების და Qედბას და ქინქლადზეს ცხადადზის ტაობა.პრინციპსჰივნასჰი შAქარტველო რო Eკონიმიურდა და Mენტალურად მზად ყოპილიყო Bელგიის ახლანდელ გუნდასჰევადრიდი .არამგონია Aზარი ქინქლადზეზე ნაგარი იყოს
Bებიას რო კვერცხები ქონოდა ბაბუა იქნებიდა:):)დაიწყეს რა მესი რი Kყვოლოდა და 5ბრაზილიელი:)
იაგო
ერთი თქვენი ყარაბახი მოუგებს საბურთალოს და მეორე თქვენ მოუგებდით დინამოს. რაღაც 2-3 წლიანი გუნდები შექმენით მილიონები ჩააყარეთ და გიკვირთ?! დინამო წელიწადში ორჯელ იცვლის შემადგენობას და მაინც კლასით ყოველთვის ათი თავით დგას ნებისმიერ აზერბაიჯანულ თუ ყაზახეთის გუნდზე!!!