<p><p><p>უეფამ საკუთარ ვებგვერდზე ევროპული ფეხბურთის 50 ტალანტი დაასახელა, რომლებსაც ფანები განსაკუთრებით უნდა დააკვირდნენ 2019/20 წლების სეზონში და აღნიშნულ სიაში ყაზანის "რუბინის" ქართველი შემტევი <strong>ხვიჩა კვარაცხელიაც</strong> შეიყვანა.</p></p></p><p><p><p>უეფას საიტი ხვიჩაზე (როგორც სხვა ყველა ფეხბურთელზე) მოკლედ წერს:</p></p></p><p><p><p>"ხვიჩა კვარაცხელია გახდა 21-ე საუკუნეში დაბადებული პირველი ფეხბურთელი, რომელმაც რუსეთის პრემიერლიგაში გოლი გაიტანა. მაშინ ის მოსკოვის "ლოკომოტივში" იჯარის წესით თამაშობდა".</p></p></p><p><p><p>50 ტალანტს შორის მოხვდნენ ისეთი ფეხბურთელები, როგორებიც არიან როდრიგო ("რეალი"), სამუელ ჩუკუეზე ("ვილიარეალი"), გედსონ ფერნანდეში ("ბენფიკა"), იანის ჰაჯი ("გენკი"), დანი ოლმო (ზაგრების "დინამო").</p></p></p><p><p><p>აღსანიშნავია, რომ უეფას სიაში კიევის "დინამოს" ფეხბურთელი <strong>გიორგი წიტაიშვილიც</strong> მოხვდა.</p></p></p><p><p><p><p></a></p><p><p><a href="https://vtb.ge/ge/about-the-bank/social-projects/1/_vitibiqartulisportistvis" target="_blank"><img src="pictures/artimages/original/c41d6bcf28c3701ca96b30d78e300d2e.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="უეფამ ხვიჩა კვარაცხელია ევროპის ტალანტებს შორის დაასახელა" /></a></p><p><br></p>
ეს უკვე წინსვლააა ქართულ ფეხბურთში, უკვე მეორე ქართველია 2018/19 წლების სეზონში ჩაკვე იყო ტოპ 50 ტალანტში წელს ხვიჩა. გილოცავ ხვიჩა წარმატებები მინდა გისურვოოო