<p><p><p>"გაბალას" მთავარმა მწვრთნელმა სანან გურბანოვმა ევროპა ლიგის მეორე საკვალიფიკაციო ეტაპზე თბილისის "დინამოსთან" საპასუხო მატჩის წინ პრესკონფერენცია გამართა.</p><p>"ხვალ ჩვენ აგრესიულად შევუტევთ, თუმცა აუცილებელია დაცვაში კარგი თამაშიც, გოლი არ უნდა გავუშვათ. წინა მატჩი გავაანალიზეთ, შევისწავლეთ "დინამოს" ძლიერი და სუსტი მხარეები და ამის გამოყენებას ვეცდებით.</p><p>მერაბ გიგაური და დავით ვოლკოვი ჩვენთვის ძალიან მნიშვნელოვანი მოთამაშეები არიან. ვოლკოვი გუნდს ტიტულების მოგებაში დაეხმარა, მერაბი თვეზე მეტია ჩვენთან ერთადაა და ამხანაგურ მატჩებში დაგვეხმარა, ის საკმაოდ პერსპექტიულია.</p><p>ჩვენ სახლში დავმარცხდით და ეს ფაქტია. საკმაოდ ძლიერი მეტოქე გვყავს. საქართველოს ჩემპიონატი მიმდინარეობს და "დინამოც" ფორმაშია. ჩვენ კი ბევრი ახალი მოთამაშე გვყავს.</p><p>რთული მატჩი გველოდება, მაგრამ მოგება გვსურს. ბრძოლა ადვილი ნამდვილად არ იქნება. ხვალ შემადგენლობაში, სავარაუდოდ, ორი ცვლილება იქნება.</p></p> <p><p></p><p>"დინამო" საკმაოდ შეკრული გუნდია. მისგან გამოვარჩევდი ლევან შენგელიას, მისი თამაში ძალიან მომწონს. გამოვარჩევდი მეტოქის თავდამსხმელებს, მაგრამ უფრო მეტად ჩემი გუნდი მომწონს.</p><p>სეზონი სრულიად ახალი ფეხბურთელებით დავიწყეთ, თუმცა მარცხი ცუდია, როდესაც ვსაუბრობთ, გუნდზე, რომელიც ევროთასებზე ორჯერ გავიდა. თუმცა უნდა აღვნიშნო, რომ არანაირი საუბარი მწვრთნელის წასვლაზე არ არის", - განაცხადა გურბანოვმა.</p></p></p><p><p><p>მატჩი პირველ აგვისტოს, 21:00 საათზე "დინამო არენაზე" გაიმართება. ბილეთის ფასი 5 და 10 ლარია. მატჩის ხილვა "პირველ არხზე" შეგეძლებათ.</p></p></p><p><p><p>შეგახსენებთ, პირველი შეხვედრა 25 ივლისს, აზერბაიჯანში თბილისის "დინამოს" გამარჯვებით, 2:0 დასრულდა.</p><p><p><p><p><p><a href="https://vtb.ge/ge/about-the-bank/social-projects/1/_vitibiqartulisportistvis" target="_blank"><img src="pictures/artimages/original/c41d6bcf28c3701ca96b30d78e300d2e.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title=""გაბალას" მწვრთნელი: ხვალ ჩვენ აგრესიულად შევუტევთ" /></a></p><p></p></p><br></p>