<p>საქართველოს 17-წლამდელთა ნაკრებმა პოლონეთში მიმდინარე სირენკას თასზე მატჩი ჩაატარა და მასპინძლებთან ანგარიშით 1:2 დამარცხდა.</p><p>შეხვედრა გიორგი ჩიტაურის გუნდის უპირატესობით დაიწყო და მე-6 წუთზე ოთარ მამაგეიშვილმა თავისიანები დააწინაურა.</p><p>საქართველოს ნაკრებმა მომენტები ამის შემდეგაც შექმნა, თუმცა სანაცვლოდ პოლონელებმაც მოუმატეს და 70-ე წუთზე ჩიელემეცკის გოლით ანგარიში გათანაბრდა. გადამწყვეტი ბურთი კი ვლოდარჩიკმა ბოლო წუთზე შეაგდო.</p><p>ჩვენი გუნდის შემადგენლობა ასეთი იყო: ხარატიშვილი, გოგოტიშვილი, ხვადაგიანი, ტატიშვილი, ავალიანი, ო. მამაგეიშვილი, ონიანი, გაგნიძე, გვიშიანი, გ. მამაგეიშვილი, თურაზაშვილი.</p><p><p><p>შეცვლაზე შევიდნენ: აბუაშვილი, ზოსიაშვილი, აბჟანდაძე.</p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong>მომზადებულია gff.ge-ს მიხედვით</strong></p></p> <p><p><strong></p><p></strong></p></p> <p><p><strong><a href="https://vtb.ge/ge/about-the-bank/social-projects/1/_vitibiqartulisportistvis" target="_blank"><img src="pictures/artimages/original/c41d6bcf28c3701ca96b30d78e300d2e.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="U17. საქართველოს ნაკრებმა სირენკას თასზე პირველი მატჩი წააგო" /></a></p><p></strong></p></p><br></p>