<p><p><p>ნახევარმცველმა გიორგი აბურჯანიამ ჰოლანდიის ჩემპიონატში პირველი გოლი გაიტანა.</p></p></p><p><p><p>15 სექტემბერს, ნიდერლანდების პირველობის მე-6 ტურში, აბურჯანიას "ტვენტემ" სტუმრად 3:2 დაამარცხა "ფორტუნა". ამ მატჩში ჩვენებური 61-ე წუთზე შევიდა შეცვლაზე, 66-ე წუთზე კი მეტოქის კარი დალაშქრა და ანგარიში 0:3 გახადა.</p></p></p><p><p><p>აღსანიშნავია, რომ 45+2-ე წუთზე, როდესაც ანგარიში 0:2 იყო, მსაჯმა პირდაპირი წითელი ბარათით გააძევა ენსხედელთა იაპონელი თავდამსხმელი კეიტო ნაკამურა, რომელმაც იქამდე გოლი და საგოლე გადაცემა მიითვალა, ხოლო 83-ე წუთზე ასევე პირდაპირი წითელი ბარათი უჩვენა მასპინძელთა პორტუგალიელ მცველ მიკა პინტოს.</p></p></p><p><p><p>"ტვენტე" 12 ქულით მესამე ადგილზეა და 20 სექტემბერს "ჰერაკლესს" უმასპინძლებს.</p></p> <p><p><span style="text-decoration: underline;"></p><p></span></p></p> <p><p><span style="text-decoration: underline;">სიტარდი. "ფორტუნა". 7 377 მაყურებელი</span></p></p> <p><p><strong>ფორტუნა - ტვენტე 2:3</strong></p></p> <p><p>გოლები: 0:1 ნაკამურა (16), 0:2 ესპინოსა (24), 0:3 აბურჯანია (66), 1:3 ვუკჩიჩი (78, საკ. კარში), 2:3 გისი (90+5)</p></p></p><p><p><p><a href="https://vtb.ge/ge/about-the-bank/social-projects/1/_vitibiqartulisportistvis" target="_blank"><img src="pictures/artimages/original/c41d6bcf28c3701ca96b30d78e300d2e.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="გიორგი აბურჯანია შეცვლაზე შევიდა და 5 წუთში "ტვენტეს" რიგებში სადებიუტო გოლი გაიტანა [VIDEO]" /></a></p></p><br></p>