<p><p><div style="text-align: center;">ფოტო: facebook.com/georgianaquaticsportsnationalfederation/</div></p></p><p><p><p>დასრულდა წყალბურთის სეზონი 2001-02 წლებში დაბადებულ ახალგაზრდებს შორის. გუშინ, 4 ივნისს, ფინალური შეხვედრა სპორტკომპლექსს "ოლიმპიკში" გაიმართა.</p></p></p><p><p><p>ფინალში ერთმანეთს ორი თბილისური გუნდი - "ივერია" და "არენა", დაუპირისპირდა. შეხვედრა საკმაოდ დაძაბული გამოდგა და "ივერიას" წყალბურთელებმა 1-ქულიანი სხვაობით შეძლეს მეტოქის დამარცხება - 23:22. ამ მოგებით "ივერია" 2019 წლის საქართველოს ჩემპიონი გახდა.</p></p></p><p><p><p>მე-3-მე-4 ადგილებისთვის ბრძოლაში ერთმანეთს თბილისის "დინამო" და ბათუმის "აჭარა" შეხვდნენ. მატჩი უხვგოლიანი არ აღმოჩნდა, თბილისელებმა აჭარლები 5 ბურთის სხვაობით დაამარცხეს (14:9) და მესამე ადგილი დაიკავეს.</p></p></p><p><p><p><img src="pictures/artimages/original/c41d6bcf28c3701ca96b30d78e300d2e.jpg" border="0" alt="Sportall.Ge" title="ახალგაზრდული ჩემპიონატი წყალბურთში "ივერიამ" მოიგო" /></p></p><br></p>